logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
1945. Polowanie na niemieckich naukowców - Sean Longden
1945. Polowanie na niemieckich naukowców
by: (author)
2.50 10
Ian Fleming, pisząc powieść „Moonraker”, nie opierał się wyłącznie na swojej wyobraźni. W 1945 roku brał udział w tworzeniu T-Force, tajnej brytyjskiej jednostki, którą pchnięto do śmiertelnego wyścigu o tajemnice nazistów. Należeli do niej żołnierze piechoty, z których wielu dopiero dochodziło... show more
Ian Fleming, pisząc powieść „Moonraker”, nie opierał się wyłącznie na swojej wyobraźni. W 1945 roku brał udział w tworzeniu T-Force, tajnej brytyjskiej jednostki, którą pchnięto do śmiertelnego wyścigu o tajemnice nazistów. Należeli do niej żołnierze piechoty, z których wielu dopiero dochodziło do siebie po ciężkich doświadczeniach dnia D, żołnierze wojsk inżynieryjnych, saperzy, komandosi piechoty morskiej oraz zespoły specjalistów i naukowców.

Gnając na złamanie karku, często wkraczali w miejsca, do których jeszcze nie dotarły alianckie wojska. Odkrywali podziemne fabryki i ośrodki badań jądrowych. W zaledwie pięciuset ludzi z kilkoma dżipami zajęli Kilonię, w której znajdowało się dwanaście tysięcy uzbrojonych Niemców – aby zdobyć nazistowskie zakłady budowy okrętów podwodnych. Akcja ta mogła grozić zerwaniem zawartego z Niemcami zawieszenia broni. Po wojnie pomagali w przemycaniu niemieckich naukowców ze strefy rosyjskiej i wywożeniu ich na Zachód.

Sean Longden, mając dostęp do nieupublicznianych wcześniej dokumentów i kluczowych postaci ówczesnych wydarzeń, jako pierwszy opowiedział światu historię T-Force. Chwilami trzeba przerwać lekturę i przypomnieć sobie, że czyta się książkę historyczną, a nie przygody agenta 007.  

źródło opisu: http://www.rm.com.pl
źródło okładki: http://www.rm.com.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788377730997
Publisher: Wydawnictwo RM
Pages no: 374
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Rick's Cafe
Rick's Cafe rated it
3.0 Ciekawa historia opowidziana w nudny sposób
Mam wobec tej książki mieszane uczucia. Z jednej strony nie można autorowi odmówić dokładności w opisywaniu faktów i osób biorących w nich udziału. Z drugiej na tomiast właśnie z tego powodu książka staje się bardzo mało wciągająca, bo nie jest jedna spójną opowieścią a zlepkiem oddzielnych historii...
Books by Sean Longden
On shelves
Share this Book
Need help?