logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
81:1. Opowieści z Wysp Owczych - Marcin Michalski
81:1. Opowieści z Wysp Owczych
by: (author)
3.80 25
"81:1" to niezwykła reporterska etiuda na cztery ręce o osiemnastu punktach wulkanicznych na północy Atlantyku, stanowiących archipelag Wysp Owczych. Marcin Michalski i Maciej Wasielewski odwiedzają jeden z najmniej znanych zakątków świata położony w pozostającym pod duńską jurysdykcją trójkącie... show more
"81:1" to niezwykła reporterska etiuda na cztery ręce o osiemnastu punktach wulkanicznych na północy Atlantyku, stanowiących archipelag Wysp Owczych. Marcin Michalski i Maciej Wasielewski odwiedzają jeden z najmniej znanych zakątków świata położony w pozostającym pod duńską jurysdykcją trójkącie między Szkocją, Islandią a Skandynawią. Pełni pasji młodzi reporterzy dają nam kompendium wiedzy o owianym tajemnicą archipelagu i jego mieszkańcach. Historia, ekonomia, polityka, kultura, a przede wszystkim mentalność Farerów przedstawiona jest w formie reporterskich obrazków i barwnych anegdot. Nie brak tu zarówno zaskakujących danych statystycznych i encyklopedycznych, fascynujących ciekawostek, jak i przygód reporterów oraz portretów napotkanych przez nich nietuzinkowych postaci. 81:1 to znakomita okazja, by poznać ojczyznę farerskich szczypiornistek, które pokonały albańską reprezentację, doprowadzając do tytułowego wyniku - ten pełen sprzeczności fascynujący kraj naszych najmniej znanych europejskich sąsiadów.

"Dwóch chłopaków na hulajnogach z kraju tanich dentystów przyjechało do miejsca, gdzie wszyscy znają bieliznę wszystkich - tak można streścić tę szaloną książkę.
Marcin Michalski i Maciej Wasielewski zmonopolizowali Wyspy Owcze. Stało się to w ten sposób, że zamieszkali tam, poznali niemal wszystkich mieszkańców, a potem o nich napisali. Tak powstała (idę o zakład) pierwsza na świecie i jedyna reporterska książka o tych wyspach. Jedna książka, dwa debiuty. I oba świetne".
Mariusz Szczygieł  

źródło opisu: www.czarne.com.pl
źródło okładki: www.czarne.com.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788375362480
Publisher: Czarne
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
aiwka
aiwka rated it
4.0 81:1. Opowieści z Wysp Owczych
Kto tak jak jak przed przeczytaniem tej książki nie wiedział nic o "piegach Europy", czyli Wyspach Owczych, ten zdziwi się słysząc, że całkiem niedaleko znajduje się kraj o liczbie mieszkańców porównywalnej do niewielkiego miasteczka (40 tys.), w którym niemal wszyscy znają się po imieniu, w którym ...
Other editions (3)
Books by Marcin Michalski
On shelves
Share this Book
Need help?