logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Alicja w krainie rzeczywistości - Melanie Benjamin
Alicja w krainie rzeczywistości
by: (author)
2.50 5
Lewis Carroll, a wcześniej profesor matematyki w Oksfordzie i zapalony fotograf, rzucił urok na całe pokolenia czytelników, tworząc postać Alicji: dziewczynki wędrującej po Krainie Czarów. Kim była tajemnicza dziewczynka, która zainspirowała Lewisa Carrolla? Była Alicją - ale w krainie bardzo... show more
Lewis Carroll, a wcześniej profesor matematyki w Oksfordzie i zapalony fotograf, rzucił urok na całe pokolenia czytelników, tworząc postać Alicji: dziewczynki wędrującej po Krainie Czarów. Kim była tajemnicza dziewczynka, która zainspirowała Lewisa Carrolla?

Była Alicją - ale w krainie bardzo rzeczywistej: dystyngowanego wiktoriańskiego uporządkowanego świata oksfordzkich wykładowców. Jej ojciec był dziekanem, a matka najważniejszą osobą w towarzystwie - królową, która czasem łaskawie ustępowała miejsca innym królowym, jak wtedy, gdy odwiedziła ich Jej Wysokość Wiktoria. Ona i jej siostry miały być małymi damami. Alicja nie była. Zbyt często miała potargane włosy i podrapane kolana. I był dziwny, jąkający się pan Dodgson, "ten uprzykrzony nauczyciel matematyki". Później on został Lewisem Carrollem, a ona jego Alicją... Ale najpierw pan Dodgson zabierał dziewczynki do Krainy Czarów: opowiadał - i fotografował.

Alicja nie rozumiała, dlaczego pewnego dnia nagle ich dom na zawsze zatrzasnął przed nim drzwi i oboje opuścili Krainę Czarów...  

źródło opisu: nota wydawcy
źródło okładki: www.lideria.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788324136032
Publisher: Amber
Pages no: 326
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
jagusgda
jagusgda rated it
3.0 Alicja w krainie rzeczywistości
Tą książke czytalam jeszcze w szkole średniej.. Przyznam, że pewne elemety fabuly byly dla mnie zaskakujace, ale niestety niewiele juz pamietam z tej ksiazki.
Other editions (1)
Books by Melanie Benjamin
On shelves
Share this Book
Need help?