logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Amerykański piorun - Robert Ginalski, Andrzej Kiełczyński
Amerykański piorun
by: (author) (author)
Andrzej Kiełczyński, Polak do niedawna zamieszkały w Izraelu, był jednym z najbliższych współpracowników Begina i bezpośrednim wykonawcą jego polityki wpędzania Niemców w kompleks żydowski. Po okresie antyniemieckiej działalności terrorystycznej i politycznej został etatowym pracownikiem CIA. ... show more
Andrzej Kiełczyński, Polak do niedawna zamieszkały w Izraelu, był jednym z najbliższych współpracowników Begina i bezpośrednim wykonawcą jego polityki wpędzania Niemców w kompleks żydowski. Po okresie antyniemieckiej działalności terrorystycznej i politycznej został etatowym pracownikiem CIA.

Jako człowiek obracający się w najwyższych kręgach władzy w Izraelu miał dostęp do najtajniejszych dokumentów, a jego informacje przekazywane CIA okazały się bezcenne. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych był najwyżej postawionym agentem CIA w Tel Awiwie.

Od kwietnia 1992 roku Kiełczyński przebywa w Polsce. W książce "Amerykański piorun" po raz pierwszy ujawnia tak pilnie strzeżone tajemnice, jak:

* rozmieszczenie broni atomowej w Izraelu,
* szczegóły beginowskiej polityki wpędzania Niemców w kompleks
żydowski,
* nie znane szczegóły afer Wanunu i Pollarda, które wstrząsnęły
światem,
* walka CIA z wpływami lobby żydowskiego w Kongresie USA,
* manipulowanie amerykańskimi pieniędzmi przeznaczonymi dla
Izraela.  

źródło opisu: okładka książki
źródło okładki: http://xarchiwum.pl/u/ameryka%C5%84ski-piorun.htm
show less
Format: papier
Publisher: Wydawnictwo Da Capo
Pages no: 180
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Robert Ginalski
Books by Andrzej Kiełczyński
Share this Book
Need help?