logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś - Sophie Mas, Caroline de Maigret, Audrey Diwan, Anne Berest
Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś
by: (author) (author) (author) (author)
Cztery oszałamiająco piękne i świetnie wykształcone Francuzki tłumaczą: co tak naprawdę znaczy być paryżanką. Te niezwykle utalentowane i ekscentryczne kobiety, robiące karierę w świecie muzyki, filmu, mody i w branży wydawniczej, są niezwykle szczere i otwarte, gdy rozprawiają się ze... show more
Cztery oszałamiająco piękne i świetnie wykształcone Francuzki tłumaczą: co tak naprawdę znaczy być paryżanką.
Te niezwykle utalentowane i ekscentryczne kobiety, robiące karierę w świecie muzyki, filmu, mody i w branży wydawniczej, są niezwykle szczere i otwarte, gdy rozprawiają się ze stereotypami dotyczącymi współczesnych Francuzek. Zdradzając nam swoje sekrety i wady, naśmiewają się także ze swych skomplikowanych, często sprzecznych uczuć i zachowań. Przyznają, że są snobkami, nieco egocentrycznymi i nieprzewidywalnymi, co jednak nie znaczy, że nie można na nich polegać. Bywają apodyktyczne i zadufane w sobie, lecz potrafią być także czułe i romantyczne.

Jak zachowują się na pierwszej randce, na imprezie, na kacu, gdzie są ich ulubione lokale i zakątki Paryża? Co robią na wsi? Jak przygotowują kolacje pełne kulinarnych tricków, dzięki którym goście mają myśleć, że przyrządzenie wykwintnych dań było łatwe. Nauczą nas, jak być tajemniczymi i zmysłowymi kobietami, jak wyglądać naturalnie i jak wzbudzić zazdrość u swoich partnerów; powiedzą nam też, co sądzą na temat dzieci, ślubów i chodzenia na siłownię. Wskażą, gdzie w Paryżu pójść: na after-party, na elegancką randkę i po znaleziska w stylu vintage.  

źródło opisu: http://muza.com.pl/literatura/1807-badz-paryzanka-...(?)
źródło okładki: http://muza.com.pl/literatura/1807-badz-paryzanka-...»
show less
Format: papier
ISBN: 9788377588659
Publisher: Muza
Pages no: 256
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Anne Berest
Books by Audrey Diwan
Books by Caroline de Maigret
Books by Sophie Mas
On shelves
Share this Book
Need help?