logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Bar dobrych ludzi - J.R. Moehringer
Bar dobrych ludzi
by: (author)
4.00 10
W sercu Manhasset, siedemnaście mil od Manhattanu, na spokojnym przedmieściu, gdzie mieszkało osiem tysięcy ludzi, stał bar o nazwie "Dickens". Nad drzwiami właściciel powiesił szyld przedstawiający zarys postaci Charlesa Dickensa, a pod nim gotyckimi literami wymalował nazwę. Bardziej niż inni... show more
W sercu Manhasset, siedemnaście mil od Manhattanu, na spokojnym przedmieściu, gdzie mieszkało osiem tysięcy ludzi, stał bar o nazwie "Dickens". Nad drzwiami właściciel powiesił szyld przedstawiający zarys postaci Charlesa Dickensa, a pod nim gotyckimi literami wymalował nazwę.

Bardziej niż inni rozumiejąc wagę takich lokali, zbudował bar tak unikalny, sprytnie pomyślany, tętniący miłością i idealnie dostrojony do potrzeb klientów, że jego sława sięgała daleko poza granice Manhasset.

Autobiograficzna powieść J.R. Moehringera, dziennikarza "Los Angeles Times", laureta nagrody Pulitzera, jest opowieścią dorastającego chłopca, który właśnie w "Dickensie" szuka miłości, seksu, kłopotów, rodziny, domu i towarzystwa mężczyzn. Wychowany przez matkę i ekscentrycznego dziadka, wśród klienteli lokalnego baru stara się znaleźć mentorów i bohaterów, to tam przyswaja sobie męskie wzorce postępowania, to tam szuka miłości, martwi się jej brakiem i opłakuje jej stratę.

Fascynująca historia trudnego dorastania, która w 2005 roku znalazła się na prestiżowej liście stu najwybitniejszych książek magazynu "The New York Times".

To hołd dla kultury lokalnych pubów, bo cóż byśmy zrobili bez nich i bez towarzystwa innych pielgrzymów, którzy uważają, że wędrówka przez życie wymaga kilku kieliszków czegoś mocniejszego?  
show less
Format: papier
ISBN: 9788375081374
Publisher: Sonia Draga
Pages no: 552
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Cygan
Cygan rated it
4.0 Dobry człowiek
„Nauczyciele kontrolowali moje życie, moją przyszłością rządziły cechy dziedziczne i ślepy los. Ale Bill i Bud wciąż wpajali mi, że umysł należy tylko do mnie i nic tego nie zmieni. Powtarzali, że odpowiednio wybierając książki – właściwe książki – i czytając je wolno, uważnie, zachowam kontrolę prz...
Books by J.R. Moehringer
On shelves
Share this Book
Need help?