logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Beowulf. Epos walki tyleż średniowiecznej co i współczesnej - autor nieznany, Robert Stiller
Beowulf. Epos walki tyleż średniowiecznej co i współczesnej
by: (author) (author)
Najstarszy epos bohaterski w Europie to staroangielski "Beowulf". Powstał o kilkaset lat przed chrztem Polski, przed urodzeniem się Bolesława Chrobrego: i co najmniej przez pół tysiąclecia nic mu nie dorównywało. Czy znaczy to, że się zestarzał? Ani trochę! Pozostaje aktualny, pasjonujący i... show more
Najstarszy epos bohaterski w Europie to staroangielski "Beowulf". Powstał o kilkaset lat przed chrztem Polski, przed urodzeniem się Bolesława Chrobrego: i co najmniej przez pół tysiąclecia nic mu nie dorównywało. Czy znaczy to, że się zestarzał? Ani trochę! Pozostaje aktualny, pasjonujący i wstrząsający do dzisiaj.
My również mamy do zwalczenia wiele groźnych smoków czy innych potworów. Walka się nie skończyła!
Niechaj ci pomaga w tej walce "Beowulf" i jego słynny bohater. A dodatkowej przyjemności użyczy ci sam J.R.R. Tolkien, dla którego właśnie "Beowulf" stał się główną podnietą i wzorem do stworzenia trylogii "Władca Pierścieni". W zamian za to J.R.R. Tolkien przypomniał i znów uświadomił nam wspaniałość "Beowulfa". Drugie tyle zaś pasjonujących i aktualnych odkryć zapewni ci Robert Stiller w swoim znakomitym przekładzie i komentarzach.  
show less
Format: papier
ISBN: 9788361516354
Publisher: vis-a-vis/Etiuda
Pages no: 249
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by autor nieznany
Books by Robert Stiller
Share this Book
Need help?