logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Bóg i nowa fizyka - Paul Davies
Bóg i nowa fizyka
by: (author)
5.00 10
Nowa fizyka zrewolucjonizowała naukę, umożliwiając badanie cząstek elementarnych oraz całego wszechświata. Filozofia i religia muszą wobec tego odpowiedzieć na nowe pytania i wyzwania, podważające tradycyjne poglądy na naturę wszechświata. Jak powstał świat i jaki czeka go koniec, jeśli takowy... show more
Nowa fizyka zrewolucjonizowała naukę, umożliwiając badanie cząstek elementarnych oraz całego wszechświata. Filozofia i religia muszą wobec tego odpowiedzieć na nowe pytania i wyzwania, podważające tradycyjne poglądy na naturę wszechświata. Jak powstał świat i jaki czeka go koniec, jeśli takowy nastąpi? Czym jest ludzki umysł i czy może on przetrwać śmierć? Jaki związek z naszymi koncepcjami Boga mają czas i przestrzeń? Czy obserwowany we wszechświecie porządek jest wynikiem planowego działania czy przypadku?
Paul Davies twierdzi, że na wiele pytań stawianych przez religię można obecnie znaleźć naukowe odpowiedzi. Opisuje nowy scenariusz kosmologiczny, w którym kwantowy wszechświat powstaje z nicości. Jego książka rozpoczyna ważny etap w długotrwałej debacie między nauką a religią.
Profesor Paul Davies przez wiele lat był wykładowcą fizyki teoretycznej na uniwersytecie w Newcastle upon Tyne. Prowadził badania naukowe w dziedzinie fizyki podstawowej i kosmologii. Zyskał międzynarodowe uznanie jako popularyzator nauki, jest autorem wielu znanych książek, m.in. Other Worlds, The Runaway Universe i The Edge of Infinity.  
show less
Format: papier
ISBN: 8360279144
Publisher: Cyklady
Pages no: 301
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
lipiecp
lipiecp rated it
5.0 Bóg i nowa fizyka
Rewelacyjna książka. Filozofia i Religia zestawione (nie zderzone) z osiągnięciami współczesnej fizyki dają fantastyczny obraz świata. Świata, który jest niesamowicie złożony i rzadko bywa czarno-biały. Książka świetnie pokazuje, że tylko głupcy stawiają naukę w kontrze do religii. Autor skutecznie ...
Books by Paul Davies
On shelves
Share this Book
Need help?