logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Broń domowa - Nadine Gordimer
Broń domowa
by: (author)
Przemoc nie zawsze da się pozostawić za bramą strzeżonej dzielnicy. Przekonują się o tym zamożni i wykształceni rodzice młodego architekta, gdy ten z pistoletu przeznaczonego do obrony przed włamywaczami zabija przyjaciela. Dlaczego to zrobił? Jaki udział miało w tej zbrodni ogólne skażenie... show more
Przemoc nie zawsze da się pozostawić za bramą strzeżonej dzielnicy. Przekonują się o tym zamożni i wykształceni rodzice młodego architekta, gdy ten z pistoletu przeznaczonego do obrony przed włamywaczami zabija przyjaciela. Dlaczego to zrobił? Jaki udział miało w tej zbrodni ogólne skażenie przemocą w Południowej Afryce po upadku apartheidu, jaki zaś bezgraniczne uczucie do neurotycznej kobiety?

Powieść z chirurgiczną precyzją analizuje przeżycia i postawy bohaterów, obalając zarazem stereotypy rasowe z niewygodnej przeszłości. Życie białego przestępcy z uprzywilejowanej grupy społecznej znajduje się bowiem w rękach czarnoskórego adwokata, niegdyś ofiary reżimu, a przy tym jednej z barwniejszych postaci w twórczości Nadine Gordimer.  

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1999
źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Bron_domowa-p-1351-.html
show less
Format: papier
ISBN: 8372554404
Publisher: Prószyński i S-ka
Pages no: 296
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Nadine Gordimer
Share this Book
Need help?