logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Brzozowski. Przewodnik Krytyki Politycznej - praca zbiorowa, Agata Bielik-Robson
Brzozowski. Przewodnik Krytyki Politycznej
by: (author) (author)
Brzozowski – myśliciel, powieściopisarz, dramaturg, krytyk literacki i drapieżny publicysta polityczny. Patron Krytyki Politycznej wyprzedził swoją epokę i wpłynął na kilka pokoleń polskiej inteligencji, nie tylko z lewej, ale i z prawej strony barykady. Czerpiąc z marksizmu i myśli Nietzschego,... show more
Brzozowski – myśliciel, powieściopisarz, dramaturg, krytyk literacki i drapieżny publicysta polityczny. Patron Krytyki Politycznej wyprzedził swoją epokę i wpłynął na kilka pokoleń polskiej inteligencji, nie tylko z lewej, ale i z prawej strony barykady. Czerpiąc z marksizmu i myśli Nietzschego, tradycji romantycznej i katolickiego modernizmu, filozofii europejskiej i literatury rosyjskiej, autor Płomieni walczył piórem przez całe życie.

Brzozowski. Przewodnik Krytyki Politycznej pokazuje najważniejsze wątki jego myśli: etos inteligenta-radykała, zadania sztuki i literatury, kwestie nowoczesnej formuły narodu, rozumnej modernizacji, niepodległości, rewolucji i podmiotowości społeczeństwa wobec kapitalizmu. Autorzy książki rysują też ścieżki jego myśli w XX i XXI wieku.

Przewodnik uzmysławia nam, że sto lat po śmierci twórcy Legendy młodej Polski jego w łasna legenda stanowi wciąż inspirację dla każdego krytycznego umysłu. Wśród autorów m.in. Agata Bielik-Robson, Andrzej Mencwel, Sławomir Sierakowski, Eliza Szybowicz, Andrzej Walicki.  

źródło opisu: Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2011
źródło okładki: Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2011
show less
Format: papier
ISBN: 9788362467174
Publisher: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Pages no: 292
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by praca zbiorowa
Books by Agata Bielik-Robson
Share this Book
Need help?