logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Chrystus z karabinem na ramieniu - Ryszard Kapuściński
Chrystus z karabinem na ramieniu
by: (author)
3.80 25
Wznowienie legendarnej książki Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007) z 1975 roku. ?Chrystus z karabinem na ramieniu? zaraz po wydaniu został okrzyknięty przez magazyn ?Nowe Książki? tytułem książki roku. To zbiór reportaży z Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Bohaterami reportaży są... show more
Wznowienie legendarnej książki Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007) z 1975 roku. ?Chrystus z karabinem na ramieniu? zaraz po wydaniu został okrzyknięty przez magazyn ?Nowe Książki? tytułem książki roku. To zbiór reportaży z Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Bohaterami reportaży są Palestyńczycy, Syryjczycy, Libańczycy, Jordańczycy i Żydzi, partyzanci Mozambiku i Salwadoru, zamieszkujący jedną wyspę obywatele dwu państw Dominikany oraz Haiti, zmieniające się jak rękawiczki rządy Boliwii, porwany przez terrorystów ambasador RFN w Gwatemali Karl von Spreti, wreszcie prezydent Salvadore Allende i rewolucjonista Che Guevara, którego ?Dziennik z Boliwii? Kapuściński opublikował w swoim tłumaczeniu w roku 1969.

Jak autor ?Buszu po polsku? wspominał po latach: ?To jest książka o ruchach partyzanckich, działających w końcu lat 60., z którymi miałem możność się zetknąć i które miałem możność obserwować. Tytuł książki jest związany z postacią kolumbijskiego księdza, żyjącego wśród biednych latynoamerykańskiego chłopstwa, który w sutannie, z karabinem poszedł walczyć do oddziału partyzanckiego w Kolumbii i zginął?.

Ostatni raz ?Chrystus z karabinem na ramieniu? wznowiony był w roku 1988, w ramach czterotomowej edycji dzieł Ryszarda Kapuścińskiego, zatytułowanej ?Wrzenie świata?.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788307031279
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (2)
Books by Ryszard Kapuściński
On shelves
Share this Book
Need help?