logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Co zabrać ze sobą? Po drugim tygodniu ćwiczeń duchowych - Józef Augustyn SJ
Co zabrać ze sobą? Po drugim tygodniu ćwiczeń duchowych
by: (author)
4.50 5
Drugi tydzień Ćwiczeń duchownych daje jedynie przedsmak tego, kim Jezus pragnie być dla nas i czym pragnie nas obdarzyć. Jeżeli rekolekcje ignacjańskie mają spełnić swoją rolę, winny być przeniesione w codzienność życia. Autentyczność naszego poznania i miłowania Chrystusa sprawi, że znajdziemy... show more
Drugi tydzień Ćwiczeń duchownych daje jedynie przedsmak tego, kim Jezus pragnie być dla nas i czym pragnie nas obdarzyć. Jeżeli rekolekcje ignacjańskie mają spełnić swoją rolę, winny być przeniesione w codzienność życia. Autentyczność naszego poznania i miłowania Chrystusa sprawi, że znajdziemy dla Niego miejsce w swym sercu, choćby miało być ono tak skromne, jak grota betlejemska.

Dzięki kontemplacji ewangelicznej Osoba i nauczanie Jezusa staje się dla nas sakramentem, który umożliwia zgłębianie tajemnicy samego Boga, zgodnie z obietnicą daną uczniom: Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca (J 14, 9). Patrząc na człowieczeństwo Chrystusa oczyma ciała, uczymy się "widzieć" Jego Bóstwo oczyma duszy. Całe życie Jezusa, które kontemplujemy, mówi nam o nieskończonej miłości Boga do nas i jednocześnie zaprasza nas do udzielenia na nią odpowiedzi. Inspiracją i zachętą do tego doświadczenia może stać się książka Co zabrać ze sobą Po drugim tygodniu "Ćwiczeń duchownych" św. Ignacego Loyoli.  

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,55613,Po-drugim-tyg...(?)
źródło okładki: http://okladki.wydawnictwowam.pl/398/55613.jpg
show less
Format: papier
ISBN: 9788375052718
Publisher: WAM
Pages no: 276
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Józef Augustyn SJ
On shelves
Share this Book
Need help?