Comments: 4
Hagime 7 years ago
Jeśli to Twój pierwszy raz z MH to czeka Cię jeszcze wiele emocji i doznań. Trudno wartościować jego dzieła ale na mnie największe wrażenie niezmiennie robi opowiadanie "Pętla". Wersja filmowa z Holoubkiem to jeden z nielicznych przykładów dobrej ekranizacji.
Tak, to moja pierwsze spotkanie z Hłasko. Jestem zaskoczona i chcę więcej. A że udało mi się złapać za całe 5zł wszystkie wydania 'Dzieł wybranych' pana Hłasko właśnie, mam go teraz pod ręką. Mogę wybierać, mieszać i barć co chcę. Moje życie jest piękniejsze ;)
'Pętla' jeszcze przede mną, ale będę miała ją na uwadze, skoro dla Ciebie jest w kanonie jednych z lepszych :)
Hagime 7 years ago
To wyjątkowo dobry zakup :) Kiedyś Hłasko, szczególnie dla facetów, to była lektura obowiązkowa, przynajmniej w klimatach, w których się obracałem. Dawno nie czytałem ale podobało mi się właściwie wszystko, może bardziej te pisane w Polsce. Zaczynałem od "Następny do raju" a "Pętlę" doceniłem z wiekiem :)
Dobry zakup to mało powiedziane - cały dzień chodziłam i uśmiechałam się na myśl, że mam cały komplet jeszcze w tak świetnym starszym wydaniu. Radość gwarantowana :)
U mnie, co dziwne, mało kto - z tych czytających oczywiście, bo tych co są z książkami na bakier to nawet nie ma co pytać - nie kojarzy w ogóle nazwiska Hłasko. Trochę mnie to dziwi, choć nie ukrywam, że sama gdzieś o nim przeczytałam może 3 lata temu, tyle że ja jeszcze młoda jestem ;D