Comments: 4
Jakub (guest) 3 years ago
Powtórzę to co napisałem na ŚCz: Jestem bardzo zawiedziony Pocketbookiem Touch HD, którego kupiłem :-(
Czytnik ma ładny design, ekran 300 ppi robi bardzo dobre wrażenie, ale potwornie nieintuicyjne mapowanie dotyku (nie działa u mnie pinch-to-zoom), nierównomierne oświetlenie (duży cień, ok 15% ekranu w prawym dolnym rogu) i niedziałający podział słów w Legimi skłaniają mnie do odesłania czytnika. Gdyby nie cena może przymknąłbym oko, ale za 600 zł oczekiwałem więcej.
Mapowanie dotyku dla mnie akurat jest bardzo fajne. Ale to zapewne także kwestia przyzwyczajenia, że zawsze górna krawędź jest zmianą na następną stronę, a dolna - to zmiana na poprzednią. Co do oświetlenia, u mnie są nierówności, ale podobne jak bywały wcześniej w innych czytnikach. Podczas czytania nie rzucają się w oczy.
Z tym podziałem, to jest tak, że większość książek w Legimi go nie ma, bo nie został zdefiniowany w pliku.
Dla mnie to wciąż i tak najlepszy czytnik do obsługi wypożyczalni Legimi.
Jakub (guest) 3 years ago
Co do dotyku, to po poradzie z Legimi samodzielnie zainstalowałem firmware. Podobno automatyczne aktualizacje tak mają, że czasami się w PB krzaczą. Po instalacji zaczął działać gest powiększenia i pomniejszania czcionki, chociaż trwa to dużo dłużej niż na Kindlu. Dowiedziałem się też, że 30 listopada na wyjść aktualizacja, która globalnie rozwiąże temat podziału wyrazów. Pożyjemy, zobaczymy. Mam w domu dwa PW2, żaden nie miał takich problemów z zaciemnieniem ekranu https://photos.app.goo.gl/pkHTjFE9YRs5qABt1
Jakub (guest) 3 years ago
Ku mojemu zdziwieniu aktualizacja już jest! I rzeczywiście podział wyrazów działa w absolutnie każdym ebooku, który pobrałem z Legimi. Przyznam, że radykalnie podniosło to komfort korzystania z czytnika.