Comments: 6
Hagime 8 years ago
Tego Nowosielskiego zazdroszczę. Jest cudowny kościółek w Warszawie, który cały wewnątrz wymalował Nowosielski, drogę krzyżową, ołtarz główny, generalnie wszystko. Niesamowite wrażenie jak na katolicką świątynię.
Abdita 8 years ago
Warszawski kościół znam jedynie ze zdjęć, tam jeszcze nie dotarłam. Natomiast bardzo polecam do obejrzenia cerkiew w Białym Borze w okolicach Miastka Od projektu architektonicznego po wystrój i sprzęty miało być wszystko wg zamysłu Nowosielskiego. Oczywiście nie wszystko udałało się zrealizować ale i tak robi to wrażenie.
Hagime 8 years ago
Wiem o Białym Borze ale tam jeszcze nie byłem. Jest też w Tychach na Śląsku ciekawy współczesny kościół z elementami wystroju Nowosielskiego
Abdita 8 years ago
A to wszystko na pięknych zdjęciach w tym albumie ;-)
Abdita 8 years ago
"Młyn i krzyż", film, nie do opisania. Album daje ciekawą możliwość kontemplowania pojedyńczych, zatrzymanych obrazów i to jest też kapitalne, Tak przeglądać jeden fotos, centymetr po centymetrze i zachwycać się.
Do tego w książce ten świetny esej Gibsona.
Ale rzeczywiscie mam wrażenie, że teraz na rynku jeśli w ogóle ten album gdzieś jeszcze jest to tylko w wersji angielskiej.