Comments: 4
Agnieszka Żak 2 years ago
Polecam zbiór reportaży tej samej autorki "Polska odwraca oczy" – właśnie skończyłam go czytać. Znajduje się tam krótsza, ta znana z gazety wersja artykułu o siostrze Bernadetcie, a także oddzielny artykuł poświęcony dziewczynkom, bo ten główny skupiał się na chłopcach. Poza tym jest tam masa innych interesujących reportaży, choć niestety niesamowicie przygnębiających.
Booka 2 years ago
A właśnie, widziałam ostatnio spore zainteresowanie tym zbiorem wśród użytkowników LC. Zastanawiałam się nad nim. Dziękuję za polecenie! :) Oobawiałam się, że skoro zbiór reportaży to - jak to ze zbiorami bywa - może wypaść przeciętnie, ale skoro piszesz, że jest interesujący... I fakt, tu - w "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie" - zdecydowanie za mało miejsca poświęcono dziewczynkom - a przecież one też przechodziły przez tę gehennę.
Agnieszka Żak 2 years ago
W zasadzie słaby jest moim zdaniem tylko pierwszy, pozostałe bardzo dobre, choć ciężko się je czyta ciurkiem – tematyka jest bardzo zróżnicowana, dlatego chyba lepiej czytać sobie np. jeden tygodniowo (zresztą więcej na raz powoduje depresję). Niektóre mają też uzupełnienia, jeśli od czasu napisania reportażu wydarzyło się coś nowego, np. zapadł wyrok.
Booka 2 years ago
Zachęciłaś mnie :)