logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Constellation. Księżyc, Mars i dalej. - Tim McElyea
Constellation. Księżyc, Mars i dalej.
by: (author)
3.00 5
Program Constellation narodził się w roku 2004. Impulsem do jego opracowania było styczniowe przemówienie George'a W. Busha, w którym - podobnie jak uczynił to wcześniej John Fitzgerald Kennedy - prezydent nakreślił wyzwania dla NASA. Były nimi: powrót na Księżyc i budowa stałej bazy księżycowej... show more
Program Constellation narodził się w roku 2004. Impulsem do jego opracowania było styczniowe przemówienie George'a W. Busha, w którym - podobnie jak uczynił to wcześniej John Fitzgerald Kennedy - prezydent nakreślił wyzwania dla NASA. Były nimi: powrót na Księżyc i budowa stałej bazy księżycowej oraz załogowa misja na Marsa.

Prace rozpoczęły się z impetem, powstały projekty nowych rakiet nośnych Ares, statku kosmicznego Orion i nowego lądownika księżycowego. Rozpoczął się też program sond księżycowych, które miały przetrzeć szlaki dla przyszłych astronautów.

Kiedy w 2010 r. prezydent Barack Obama odwołał program, wzbudziło to protesty amerykańskich weteranów programów kosmicznych z Neilem Armstrongiem na czele. Jednak już w kwietniu 2010 r. prezydent naszkicował zarys nowego programu kosmicznego - SLS, którego cele okazały się bardzo zbliżone do programu Constellation.  

źródło opisu: Prószyński Media, 2012
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 9788378390879
Publisher: Prószyński Media
Pages no: 95
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Tim McElyea
On shelves
Share this Book
Need help?