logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Czy to jest człowiek - Primo Levi
Czy to jest człowiek
by: (author)
4.17 15
Opis przeżyć obozowych autora - żyda włoskiego pochodzenia, który w młodości znalazł się w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Bohater,z zawodu chemik, próbuje odnaleźć się w nowo zastanej rzeczywistości. Jego dnie wypełnia walka z głodem oraz wypełnianie myśli czymś innym, niż własne, piękne... show more
Opis przeżyć obozowych autora - żyda włoskiego pochodzenia, który w młodości znalazł się w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Bohater,z zawodu chemik, próbuje odnaleźć się w nowo zastanej rzeczywistości. Jego dnie wypełnia walka z głodem oraz wypełnianie myśli czymś innym, niż własne, piękne wspomnienia z domu rodzinnego. Powieść zaliczana do klasyki literatury obozowej.

Ta niezwykła książka, wielokrotnie wznawiana i tłumaczona na wiele języków zaliczana jest do klasyki literatury o Holocauście. Powstała w 1947 r. z potrzeby wewnętrznego wyzwolenia, stanowi studium niektórych aspektów życia w społeczności więźniarskiej. Autor, były więzień KL Auschwitz III - Monowitz w przejmujący sposób i w niezwykłej literacko formie – pozbawionej ocen i oskarżeń - opisuje przybycie do obozu, doświadczenie selekcji, głód, pracę w różnych komandach oraz ludzkie postawy i zachowania w obozie.  
show less
Format: papier
ISBN: 9788308042571
Publisher: Wydawnictwo Literackie
Pages no: 254
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Czytane
Czytane rated it
4.5 Czy to jest człowiek
Książka, której opisać się nie da - brak słów... Trzeba o tym wiedzieć, pamiętać...
Other editions (2)
Books by Primo Levi
On shelves
Share this Book
Need help?