logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Darwin. Żywot uczonego - Michael White, John Gribbin
Darwin. Żywot uczonego
by: (author) (author)
Karol Darwin - wielki biolog, zoolog, botanik, ale wcześniej także uznany geolog - to nie tylko postać pomnikowa. To także człowiek prowadzący po powrocie z wyprawy dookoła świata spokojne życie na wsi w otoczeniu najbliższej rodziny. Dzięki książce White'a i Gribbina poznajemy jego niezwykłą... show more
Karol Darwin - wielki biolog, zoolog, botanik, ale wcześniej także uznany geolog - to nie tylko postać pomnikowa. To także człowiek prowadzący po powrocie z wyprawy dookoła świata spokojne życie na wsi w otoczeniu najbliższej rodziny.

Dzięki książce White'a i Gribbina poznajemy jego niezwykłą pracowitość, ogromnie życzliwy stosunek do świata i bliskich oraz wielką wewnętrzną odwagę. Twórca najważniejszej w biologii teorii ewolucji potrafił - ryzykując utratę reputacji znakomitego uczonego - zdobyć się na jej opublikowanie jeszcze za życia i obronę przed potężnymi przeciwnikami. Jego biografom udało się pokazać go jako nękanego licznymi chorobami, zwykłego, a zarazem wspaniałego człowieka.  

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998
źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1998
show less
Format: papier
ISBN: 8371801254
Publisher: Prószyński i S-ka
Pages no: 344
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Michael White
Books by John Gribbin
On shelves
Share this Book
Need help?