logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Dysk - Terry Pratchett
Dysk
by: (author)
4.50 5
Prace ziemne odsłoniły szkielet plezjozaura z napisem "Skończyć z próbami nuklearnymi". Dyrektor budowy Kin Arad nie jest zaskoczona - ma dwieście dziesięć lat i zaczynała karierę w Kompanii, kładąc warstwy geologiczne na nowo budowanych planetach. Na swoim koncie ma też uformowanie łańcucha... show more
Prace ziemne odsłoniły szkielet plezjozaura z napisem "Skończyć z próbami nuklearnymi". Dyrektor budowy Kin Arad nie jest zaskoczona - ma dwieście dziesięć lat i zaczynała karierę w Kompanii, kładąc warstwy geologiczne na nowo budowanych planetach. Na swoim koncie ma też uformowanie łańcucha górskiego w kształcie własnych inicjałów.
Gdy jednak dowiedziała się o istnieniu - wbrew prawom galaktycznym - płaskiej planety, nawet ją to zaintrygowało. A był to dopiero początek...

W książce pojawiają się zalążki pomysłów, które pisarz tak świetnie rozwinął później w cyklu "Świat Dysku". Terry Pratchett (ur. 1948) to wielokrotnie nagradzany autor fantasy, science fiction i literatury młodzieżowej. W latach 90. był najlepiej się sprzedającym autorem w Wielkiej Brytanii. Do lutego 2007 roku sprzedał na całym świecie ok. 50 milionów książek, które zostały przetłumaczone na 33 języki. W 1998 roku Terry Pratchett został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego "za zasługi dla literatury", a w roku 2008 otrzymał tytuł szlachecki.

Najbardziej znane są jego cykl "Świat Dysku", wydane przez REBIS Księgi nomów, Opowieść o Johnnym Maxwellu oraz Dywan. REBIS wydał też Nację - najnowszą powieść Pratchetta - pierwszą od wielu lat książkę spoza cyklu "Świat Dysku".
show less
ASIN: 96071
Publisher: Rebis
Pages no: 218
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Terry Pratchett
On shelves
Share this Book
Need help?