logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Egzekutor - Jesse Kellerman
Egzekutor
by: (author)
3.00 10
Joseph Geist znalazł się w sytuacji beznadziejnej. Uczelnia nie chce dłużej utrzymywać wiecznego studenta. Dziewczyna, z którą mieszkał zrywa z nim, pozostawiając go bez dachu nad głową. Jest samotny, bez grosza przy duszy i bez planów na przyszłość. Na ratunek przychodzi mu lokalna gazeta, a w... show more
Joseph Geist znalazł się w sytuacji beznadziejnej. Uczelnia nie chce dłużej utrzymywać wiecznego studenta. Dziewczyna, z którą mieszkał zrywa z nim, pozostawiając go bez dachu nad głową. Jest samotny, bez grosza przy duszy i bez planów na przyszłość. Na ratunek przychodzi mu lokalna gazeta, a w niej nietypowe ogłoszenie. Ktoś szuka osoby biegłej w konwersacji. Wyłącznie poważni kandydaci.

Joseph Geist będąc bezrobotnym filozofem nie ma nic do stracenia. W ten sposób poznaje Almę Spielman - błyskotliwą starszą kobietę, która staje się nie tylko jego pracodawczynią, ale i bratnią duszą. Po krótkim czasie Geist wprowadza się do jej pięknego domu, coraz bardziej zafascynowany sytuacją, w której niespodziewanie się znalazł. Szybko jednak sprawy przybiorą nieoczekiwany obrót, a Joseph Geist będzie musiał zmierzyć się z nowymi trudnościami. W prozie Jesse’ego Kellermana nic nie jest takie jakie się wydaje. Autor wciąga czytelnika w mroczny, niejednoznaczny świat każąc mu zmierzyć się z niewygodnymi nieraz konsekwencjami naszych życiowych wyborów.

Jesse Kellerman – urodzony w 1978 w Los Angeles. Autor pięciu powieści (oprócz Egzekutora – The Genius, Trouble, Sunstroke i I’ll catch you) oraz wielu sztuk teatralnych. Laureat kilku nagród, w tym Princess Grace Award dla najbardziej obiecujących młodych dramatopisarzy w Ameryce. Mieszka i pracuje w Kalifornii.  

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2013
show less
Format: papier
Publisher: Buchmann
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
marczewek
marczewek rated it
3.0 Egzekutor
To trzecia w kolejności książka, a debiut na naszym rynku syna uznanego już pisarza Jonathana Kellermana. Oprócz tego dobrze radzi sobie sobie też jego mama, ale za Oceanem, bo u nas próżno jej szukać. Książka lepsza niż przeciętna, ale strasznie ciężka w odbiorze, taki kryminał psychologiczny (jest...
Books by Jesse Kellerman
On shelves
Share this Book
Need help?