logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Filozofia nauki - Jan Such, Małgorzata Szcześniak
Filozofia nauki
by: (author) (author)
3.00 5
Skrypt jest przeznaczony dla studentów oraz doktorantów różnych kierunków studiów, zarówno przyrodniczych, jak humanistycznych, na których wykładany jest przedmiot nazywany dawniej „metodologią nauk", a obecnie występujący najczęściej pod nazwą ‚„filozofia nauki". Na przykład na Studium... show more
Skrypt jest przeznaczony dla studentów oraz doktorantów różnych kierunków studiów, zarówno przyrodniczych, jak humanistycznych, na których wykładany jest przedmiot nazywany dawniej „metodologią nauk", a obecnie występujący najczęściej pod nazwą ‚„filozofia nauki". Na przykład na Studium Magisterskim Filozofii jest on prowadzony przeważnie na drugim roku studiów, natomiast na Studium Doktoranckim Fizyki - przeważnie dla słuchaczy pierwszego roku.
Tematyka skryptu zawiera omówienie węzłowych problemów dotyczących struktury i rozwoju nauki, a więc ujmuje naukę zarówno w przekroju przestrzennym, jak czasowym.
Autorzy dołożyli starań, by skrypt był treściwy, krótki i zwarty. Tematy obszerniejsze lub wymagające bardziej szczegółowego rozpatrzenia kończą się wskazówką dotyczącą publikacji rozwijających dany temat.
Na końcu skryptu - w celu przypomnienia - zamieszczone zostały najważniejsze symbole logiczne z objaśnieniami.
Z Przedmowy  

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 8323216371
Publisher: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Pages no: 124
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Jan Such
Books by Małgorzata Szcześniak
On shelves
Share this Book
Need help?