logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Gasnące ognie - Antoni Ferdynand Ossendowski
Gasnące ognie
4.25 10
Ile znaczy świętość ziemi cudów i tajemnic dla Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego? Ten znakomity podróżnik o wielkiej wiedzy historycznej i geograficznej oprowadza po miejscach kultu - Palestynie, Syrii i Mezopotamii - na każdym kroku dostrzegając ich niepowtarzalność. Te obszary - świadkowie... show more
Ile znaczy świętość ziemi cudów i tajemnic dla Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego? Ten znakomity podróżnik o wielkiej wiedzy historycznej i geograficznej oprowadza po miejscach kultu - Palestynie, Syrii i Mezopotamii - na każdym kroku dostrzegając ich niepowtarzalność. Te obszary - świadkowie narodzin trzech światowych religii monoteistycznych - stopniowo odsłaniają przed autorem swoje sekrety, przez co poznajemy lepiej mity i legendy starożytnych cywilizacji. Opis tej niezwykłej podróży wzbogacony jest kolekcją unikatowych fotografii z pierwszego wydania dzieła z 1931 roku, które ukazują wyjątkowy klimat czasów minionych.

Nakładem Zysk i S-ka w serii "Podróże retro" ukazały się książki A.F. Ossendowskiego: Polesie oraz Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów.
show less
Format: papier
ISBN: 9788375066432
Publisher: Zysk i S-ka
Pages no: 464
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Antoni Ferdynand Ossendowski
On shelves
Share this Book
Need help?