logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Gdyńskie wędrówki kota Antoniego - Dorota Abramowicz, Joanna Czaplewska
Gdyńskie wędrówki kota Antoniego
by: (author) (illustrator)
4.00 5
DROGI CZYTELNIKU, zapraszamy Cię na wędrówkę po Gdyni. Wraz z kotem Antonim wybierz się w podróż w czasie i przestrzeni i przekonaj się na własne oczy, jak nadmorska wieś zamieniła się w miasto portowe! „Dzień dobry, nazywam się Antoni. KOT ANTONI. Mieszkam w Gdyni, mieście i porcie nad... show more
DROGI CZYTELNIKU, zapraszamy Cię na wędrówkę po Gdyni. Wraz z kotem Antonim wybierz się w podróż w czasie i przestrzeni i przekonaj się na własne oczy, jak nadmorska wieś zamieniła się w miasto portowe!

„Dzień dobry, nazywam się Antoni. KOT ANTONI. Mieszkam w Gdyni, mieście i porcie nad Bałtykiem, które jeszcze 100 lat temu było wsią. Wiele widziałem, chodząc własnymi ścieżkami. Oswoiłem niejednego człowieka. Z niejednej miski mleko piłem. Opowiem wam, jak rodziło się to miasto. Skąd to wiem? Jak to skąd, nie słyszeliście, że każdy porządny kot żyje dziewięć razy?”

Większość ilustracji w książce została zaprojektowana na podstawie archiwalnych fotografii z zasobów Muzeum Miasta Gdyni oraz materiałów dostępnych online. Tworząc ilustracje, wykorzystano fragmenty zdjęć ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni, kilka rycin z archiwum Internet Archive Book Images i portalu Polona. Szczególne podziękowania należą się panu Dariuszowi Małszyckiemu z Działu Historycznego Muzeum, który przeprowadził kwerendę fotograficzną.

Projekt został zainicjowany jako dyplom magisterski w pracowni książki prof. Janusza Górskiego i mgr. Patryka Hardzieja na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788394998912
Publisher: Muzeum Miasta Gdyni
Pages no: 52
Edition language: Polski
Category:
Childrens
Bookstores:
Books by Dorota Abramowicz
Books by Joanna Czaplewska
On shelves
Share this Book
Need help?