logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Geny i życie. Niepokoje współczesnego biologa - Andrzej Jerzmanowski
Geny i życie. Niepokoje współczesnego biologa
by: (author)
4.00 5
Geny zrobiły oszałamiającą karierę. Pojawiają się w niemal każdej gazecie, nieustannie powracają w codziennych rozmowach. Fascynują uczonych i zwykłych czytelników prasy. Większość przyjmuje za oczywiste, że to właśnie geny rządzą światem żywych organizmów. O tym, jak do tego doszło, dlaczego... show more
Geny zrobiły oszałamiającą karierę. Pojawiają się w niemal każdej gazecie, nieustannie powracają w codziennych rozmowach. Fascynują uczonych i zwykłych czytelników prasy.

Większość przyjmuje za oczywiste, że to właśnie geny rządzą światem żywych organizmów. O tym, jak do tego doszło, dlaczego tak ogromne jest bogactwo istot zamieszkujących naszą planetę i w jaki sposób powstają niezwykle skomplikowane organizmy, opowiada najnowsza książka Andrzeja Jerzmanowskiego - profesora genetyki w Polskiej Akademii Nauk i znakomitego popularyzatora nauki.

Autor, pisząc z zachwytem o gwałtownym rozwoju biologii, zwierza się również w Genach i życiu ze swoich niepokojów. Kreśli prawdziwie przejmującą wizję świata przyszłości, jaki być może zamieszkiwać będą istoty, których nie stworzyła natura.  

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/
źródło okładki: http://www.proszynski.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 8372550468
Publisher: Prószyński i S-ka
Pages no: 206
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Andrzej Jerzmanowski
On shelves
Share this Book
Need help?