logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Geograficzny Atlas Świata - praca zbiorowa
Geograficzny Atlas Świata
by: (author)
4.00 5
„Geograficzny Atlas Świata”, który oddajemy do rąk Czytelników, jest najpoważniejszym opracowaniem kartograficznym tego typu na polskim rynku wydawniczym. Atlas stanowi nową realizację idei, jaka przyświecała nam przy opracowywaniu i wydaniu znanego wielu Czytelnikom „Powszechnego Atlasu Świata”,... show more
„Geograficzny Atlas Świata”, który oddajemy do rąk Czytelników, jest najpoważniejszym opracowaniem kartograficznym tego typu na polskim rynku wydawniczym. Atlas stanowi nową realizację idei, jaka przyświecała nam przy opracowywaniu i wydaniu znanego wielu Czytelnikom „Powszechnego Atlasu Świata”, do którego nawiązuje zarówno formatem jak i objętością a przede wszystkim zakresem treści i przeznaczeniem. Podobnie bowiem jak jego poprzednik „Geograficzny Atlas Świata” stawia sobie za cel pełnienie roli powszechnego źródła informacji o faktach i problemach współczesnego świata. Staraliśmy się dać w nim rzetelny, odpowiadający na odnalezienie stosunkowo dużej liczby miejscowości i innych obiektów (wodnych, orograficznych, komunikacyjnych itp.), jak i pod kątem różnych zagadnień geograficznych.

W skład Atlasu wchodzą serie map dotyczące świata jako całości, poszczególnych kontynentów i oceanów, krajów i ich grup oraz mapy części krajów (w tym pojedynczych miast). Każda z tych serii obejmuje mapy o różnorodnej tematyce i różnym stopniu złożoności. Taki zakres Atlasu pozwala na zaliczenie go do tak zwanych kompleksowych ogólno geograficznych atlasów świata, stanowiących wyraz najnowszych tendencji w światowej kartografii atlasowej.

[fragment „Od wydawnictwa”]  

źródło opisu: Polskie Przeds. Wyd. Kart. im. Eugeniusza Romera, 1995
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 8370000770
Publisher: Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych im. Eugeniusza Romera
Pages no: 84
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by praca zbiorowa
On shelves
Share this Book
Need help?