logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Gildia Hordów - Magdalena Salik
Gildia Hordów
by: (author)
3.00 10
Tego roku noc nastała w Dolinach Gruaronu wcześniej niż zwykle — a wraz z nią pojawiły się grychty. Na wieść o ich nadejściu mieszkańcy prowincji chronią się w zimowych kryjówkach lub rzucają do panicznej ucieczki, chcąc zejść z drogi krwiożerczym stworzeniom, które będą polować na nich aż do... show more
Tego roku noc nastała w Dolinach Gruaronu wcześniej niż zwykle — a wraz z nią pojawiły się grychty. Na wieść o ich nadejściu mieszkańcy prowincji chronią się w zimowych kryjówkach lub rzucają do panicznej ucieczki, chcąc zejść z drogi krwiożerczym stworzeniom, które będą polować na nich aż do wiosny. Wioski wyludniają się, szlaki pustoszeją. W Dolinach nastaje czas grozy, czas krwi i szaleństwa.

Newia Tremor nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Znużona podróżą nie wie również, że została zwabiona do przeklętej prowincji podstępem, a dawny kochanek, Gret Orin, wyruszył jej na spotkanie.

Grychty są jednak szybsze. Bez ostrzeżenia spadają na samotny powóz i mordują towarzyszy Newii. I wtedy los stawia na drodze dziewczyny Horda - członka potężnego bractwa wojowników, którzy jako jedyni ośmielają się walczyć z potworami. Ich usługi mają jednak wysoką cenę. Także Newii przyjdzie ją wkrótce zapłacić, zwłaszcza że podczas wędrówki przez zimowy, pełen grycht las niechcący poznaje mroczne sekrety Gildii Hordów.


Magdalena Salik - redaktorka i dziennikarka naukowa. Szczególnie interesuje się badaniami nad sztuczną inteligencją, rzeczywistościami wirtualnymi oraz futurologią. Miłośniczka RPG.  

źródło opisu: [Runa, 2009]
źródło okładki: http://runa.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788389595539
Publisher: Runa
Pages no: 384
Edition language: Polski
Series: Doliny mroku (#1)
Bookstores:
Community Reviews
bies
bies rated it
3.0 Gildia Hordów
Z początku wydawało mi się, że autorce niezbyt pasuje forma narracji, którą wybrała. Miałam po prostu wrażenie, że coś jest z tym nie tak, że jakoś nie czuje się dobrze w tej postaci czyli (spoiler?) trzecioosobowym, wszechwiedzącym bajarzu. Historia płynąca z początku tempem pędzącego ślimaka przys...
Other editions (1)
Books by Magdalena Salik
On shelves
Share this Book
Need help?