logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Głodne kawałki. Kill Grill 2 - Anthony Bourdain, Wioletta Lamot
Głodne kawałki. Kill Grill 2
by: (author) (author)
3.00 10
Autor bestsellerowego Kill Grilla, znany w Polsce gospodarz programów podróżniczo-kulinarnych, powraca w brawurowym stylu! Anthony Bourdain rozwija i kontynuuje rozważania ze swoich poprzednich książek, w tym Kill Grilla, opisuje wyprawy kulinarne i poznawanie potraw regionalnych, krytycznie ... show more
Autor bestsellerowego Kill Grilla, znany w Polsce gospodarz programów podróżniczo-kulinarnych, powraca w brawurowym stylu! Anthony Bourdain rozwija i kontynuuje rozważania ze swoich poprzednich książek, w tym Kill Grilla, opisuje wyprawy kulinarne i poznawanie potraw regionalnych, krytycznie odnosi się do różnych zjawisk związanych ze współczesną kuchnią. Pisze żywo i ironicznie, swoje teksty i przedstawione w nich wydarzenia traktuje z dużym dystansem. Z szacunkiem wspomina o zwykłych kucharzach oraz ich pracy, ale śmieje się z celebrity chefs, którzy już dawno zapomnieli, na czym polega gotowanie, gani telewizyjną pornografię kulinarną, wyzłośliwia się na temat amerykańskiej gastronomii. Wielbiciele jego programów telewizyjnych mogą szykować się na wspaniały ciąg dalszy!
 
Z recenzji Kill Grilla:
Lektura książki Bourdaina wciąga. Trudno ją odłożyć na później, bo autor pisze żywo, używa języka jędrnego; pełno tu dowcipów, ostrych scen pełnych krwi nie tylko ryb i jagniąt (i seksu!), ale i filozoficznej zadumy nad kondycją tzw. szarego człowieka i tego ostro dążącego stromą i krętą drogą do kariery.Piotr Adamczewski, „Polityka"
Wszystko z przymrużeniem oka, na wesoło i z polotem, śmiało sięgając do rozmaitych gatunków literackich, od eseju poprzez powieść obyczajową z zacięciem socjologicznym po horror. Bardzo pożyteczna książka, a przy tym zabawna.Leszek Bugajski, „Newsweek"
show less
Format: ebook
ISBN: 9788377472989
Publisher: W.A.B.
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Itinerant Librarian on Books
Itinerant Librarian on Books rated it
4.0 The Nasty Bits
This was an excellent reading experience. If you have read Bourdain before, then you know what you are getting. If not, this book makes an excellent entry point into his writing. He writes in a direct, honest style; he is very conversational. The work reads as if he was there sitting with you tellin...
Marvin's Bookish Blog
Marvin's Bookish Blog rated it
3.0
Not as good as Kitchen Confidential. A bit less organized but there is still plenty of Bourdain's sharp wit.
Books by Anthony Bourdain
Books by Wioletta Lamot
On shelves
Share this Book
Need help?