logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Harry Potter i Książe Półkrwi - J.K. Rowling
Harry Potter i Książe Półkrwi
by: (author)
4.00 10
Ogólnie rzecz biorąc książka mnie w pozytywnym sensie powaliła. Uwielbiam sagę o Harrym Potterze i polecam ją wszystkim. Dumbledore odbiera Harry'ego od Dursleyów, jednocześnie informując go, że po śmierci Syriusza Blacka otrzymał w spadku dom, który od jakiegoś czasu stanowił kwaterę Zakonu... show more
Ogólnie rzecz biorąc książka mnie w pozytywnym sensie powaliła. Uwielbiam sagę o Harrym Potterze i polecam ją wszystkim.


Dumbledore odbiera Harry'ego od Dursleyów, jednocześnie informując go, że po śmierci Syriusza Blacka otrzymał w spadku dom, który od jakiegoś czasu stanowił kwaterę Zakonu Feniksa. Wraz z Ronem i Hermioną Harry odkrywa, że Draco Malfoy ma w tym roku tajemniczą misję do wypełnienia. W szkole okazuje się, że nowy nauczyciel, profesor Slughorn, ma uczyć eliksirów, a posadę nauczyciela obrony przed czarną magią otrzymał Snape. Harry jest rozdarty między pełnieniem obowiązków kapitana drużyny, śledzeniem Dracona Malfoya, indywidualnymi lekcjami z Dumbledore'em, podczas których odkrywa historię życia Lorda Voldemorta i tajemnicę jego nieśmiertelności, a własnymi studiami ze starego podręcznika z odręcznymi notatkami tajemniczego Księcia Półkrwi. Tymczasem świat czarodziejów jest w stanie wojny ze śmierciożercami, a młodzi bohaterowie wkraczają w wiek intensywnych romansów. Walka z pułapkami zastawionymi przez Voldemorta osłabia Dumbledore'a w chwili, gdy szkoła potrzebuje go najbardziej. Draco Malfoy miał zabić Albusa Dumbledore'a. Nie zrobił tego. Severus zabija dyrektora, a potem ucieka ze śmierciożercami.  
show less
Format: papier
Publisher: Media Rodzina
Pages no: 703
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by J.K. Rowling
On shelves
Share this Book
Need help?