logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Hełm grozy - Wiktor Pielewin
Hełm grozy
by: (author)
4.00 10
Dlaczego Minotaur ma głowę byka? Jak myśli i o czym? Czy jego umysł jest funkcją ciała, czy też zewnętrzna postać jest tylko obrazem w jego umyśle? Czy to Tezeusz jest w środku Labiryntu? Czy może Labirynt istnieje w Tezeuszu? Czy oba twierdzenia są prawdziwe? A może oba fałszywe? Akcja Hełmu... show more
Dlaczego Minotaur ma głowę byka? Jak myśli i o czym? Czy jego umysł jest funkcją ciała, czy też zewnętrzna postać jest tylko obrazem w jego umyśle? Czy to Tezeusz jest w środku Labiryntu? Czy może Labirynt istnieje w Tezeuszu? Czy oba twierdzenia są prawdziwe? A może oba fałszywe?
Akcja Hełmu grozy rozgrywa się w świecie wirtualnym, w świadomości bohaterów uwikłanych w sieć wszech-otaczającego ich labiryntu. próbują go rozszyfrować, rozsadzić, przedostać się do innej rzeczywistości.
Pielewin dokonał nowatorskiej interpretacji popularnego mitu, którego wątki i najważniejsze treści ujawniają się wraz z rozwojem zagadkowego czatu internetowego.

Było już wielu którzy twierdzili, że poznali prawdę. Ale jak dotąd nikt jeszcze nie wrócił z Labiryntu. Miłej podróży. A jeśli przypadkiem spotkacie Minotaura, nigdy nie róbcie MUUUUU. Uchodzi to za wysoce obraźliwe.  
show less
Format: papier
ISBN: 8324006389
Publisher: Znak
Pages no: 239
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Cygan
Cygan rated it
4.0 Hełm grozy
Nie spotkałem jeszcze nigdzie tak pełnego i aktualnego spojrzenia na współczesność, na ludzi, na społeczeństwo – jak u Pielewina (zawsze jest ryzyko, że za mało takiej literatury znam). Rękami i nogami Pielewin tkwi w DZISIAJ, ale przede wszystkim tkwi tu głową. Choć słowem buja w przeszłości, przys...
Books by Wiktor Pielewin
On shelves
Share this Book
Need help?