logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1 - Piotr Ryttel, Karol Ryttel
Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1
by: (author) (author)
Co ludzi od wieków ciągnie do zbrodni? Żądza bogactwa, frustracje, wewnętrzne głosy? Czy człowiek popełniający zbrodnię stawia się ponad prawem ludzkim i boskim, czy wykonuje moralny imperatyw, czy też jest ślepym narzędziem zdegenerowanego umysłu? Na podstawie kilkudziesięciu casusów opisanych... show more
Co ludzi od wieków ciągnie do zbrodni? Żądza bogactwa, frustracje, wewnętrzne głosy? Czy człowiek popełniający zbrodnię stawia się ponad prawem ludzkim i boskim, czy wykonuje moralny imperatyw, czy też jest ślepym narzędziem zdegenerowanego umysłu?

Na podstawie kilkudziesięciu casusów opisanych w książce Historie kryminalne. Wiek XIX. każdy może wyrobić sobie własne zdanie na powyższe pytania. Dzięki ogólnoludzkim rozważaniom i pytaniom zadawanym sprawcom przez autorów możemy próbować zrozumieć motywy i cele działania sprawców.

A spektrum spraw, nad którymi pochylają się autorzy, jest bardzo szerokie, od motywowanych zazdrością morderstw, poprzez sąsiedzkie waśnie, po polityczne niesnaski… Bogactwo materiału jest imponujące.
show less
Format: paperback
ISBN: 9788381190497
Publisher: Psychoskok
Pages no: 230
Edition language: Polski
Category:
Mystery, Crime
Bookstores:
Books by Piotr Ryttel
Books by Karol Ryttel
On shelves
Share this Book
Need help?