logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
HTML, XHTML i CSS. Praktyczne projekty. - Włodzimierz Gajda
HTML, XHTML i CSS. Praktyczne projekty.
by: (author)
Poznaj w praktyce zasady projektowania witryn WWW Z jakich elementów składa się język HTML? Jak osadzać na stronie WWW elementy graficzne? Jak rozbudować witrynę WWW? Internet rozwija się w niesamowitym tempie. Każdego dnia pojawiają się nowe strony WWW. Własne "miejsce" w sieci dawno już... show more
Poznaj w praktyce zasady projektowania witryn WWW

Z jakich elementów składa się język HTML?
Jak osadzać na stronie WWW elementy graficzne?
Jak rozbudować witrynę WWW?
Internet rozwija się w niesamowitym tempie. Każdego dnia pojawiają się nowe strony WWW. Własne "miejsce" w sieci dawno już przestało być ekstrawagancją. Dziś serwis internetowy jest wyznacznikiem nowoczesnego przedsiębiorstwa i organizacji, miejscem, gdzie prezentuje się swoją ofertę, zdjęcia, dzieli opiniami dotyczącymi otaczającego nas świata, uczestniczy w dyskusjach i robi zakupy. Stworzenie własnej witryny WWW wbrew pozorom nie jest sprawą bardzo skomplikowaną. Gotowe kreatory i szablony dostępne u dostawców usług internetowych znacznie to ułatwiają, jednak prawdziwą kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością strony internetowej uzyskamy tylko dzięki własnoręcznemu jej utworzeniu. W tym celu niezbędne jest jednak opanowanie podstawowego "budulca" witryn WWW -- języka HTML i technologii CSS.

Czytając książkę "HTML, XHTML oraz CSS. Praktyczne projekty", opanujesz zagadnienia związane z projektowaniem witryny WWW od strony praktycznej. Dowiesz się, z jakich elementów składa się język HTML i czym różni się od niego język XHTML. Poznasz techniki formatowania tekstu i elementów graficznych za pomocą stylów CSS, nauczysz się umieszczać na stronie tabele, łącza, ramki i proste efekty specjalne. Przeczytasz także o planowaniu struktury witryny, korzystaniu z szablonów i projektowaniu stron WWW tak, aby mogły korzystać z nich osoby niepełnosprawne.

Składnia języka XHTML
Kaskadowe arkusze stylów
Definiowanie krojów czcionek dla tekstów
Elementy blokowe i tekstowe
Tabele i listy
Tworzenie łączy pomiędzy stronami
Definiowanie tła dokumentu
Efekty specjalne
Projektowanie struktury witryny
Pokaż się w sieci. Stwórz własną witrynę WWW!  

źródło opisu: Helion, 2007
źródło okładki: www.helion.pl
show less
Format: papier
ISBN: 8324608850
Publisher: HELION
Pages no: 476
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Włodzimierz Gajda
Share this Book
Need help?