logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
III RP. Kulisy systemu - Joanna Lichocka, Andrzej Zybertowicz
III RP. Kulisy systemu
by: (author) (author)
Jak działa system społeczny, w którym żyjemy? Kto decyduje o jego kształcie? Jesteśmy tylko jego ofiarami, czy także współtwórcami? Czy stać nas na przenikliwą diagnozę, która sięga istoty rzeczy? Czy tajne służby są przereklamowane, czy może na tyle potężne, by sterować całym systemem? Dzięki... show more
Jak działa system społeczny, w którym żyjemy? Kto decyduje o jego kształcie? Jesteśmy tylko jego ofiarami, czy także współtwórcami? Czy stać nas na przenikliwą diagnozę, która sięga istoty rzeczy? Czy tajne służby są przereklamowane, czy może na tyle potężne, by sterować całym systemem? Dzięki jakim instrumentom służby kreują tych, którzy odnoszą sukces, a eliminują innych? Jak media stabilizują system III RP? Jakie tytuły przejęły na tym polu zadania wykonywane dotąd przez słabnącą „Gazetę Wyborczą”? A zewnętrzne stabilizatory III RP? Do jakiego stopnia Donald Tusk jest klientem Angeli Merkel? Na ile trwa w śmiertelnym uścisku z Władimirem Putinem?

Na pytania Joanny Lichockiej odpowiada prof. Andrzej Zybertowicz


Zybertowicz, najlepszy polski badacz zjawisk zakulisowych, od lat podejmujący trud analizy tego, co w rzeczywistości społecznej jest niewidoczne i ukrywane, stara się syntetycznie opisać prawdziwe i nieznane szerzej mechanizmy władzy, grupy interesów na styku polityki i biznesu i ich wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa III RP. Bez odkrycia tych, tyleż fascynujących, co niekiedy przerażających, kulis niepodobna zrozumieć Polski.
Ta bardzo szczera opowieść o oligarchach, lemingach i patriotach znajduje wnikliwego krytyka w osobie jednej z najlepszych polskich dziennikarek politycznych. Lichocka przesłuchuje Zybertowicza, często wywołuje i weryfikuje jego ustalenia. Nie ma biadolenia, są pozytywne konkluzje. A całość czyta się jak najlepszy kryminał.

prof. Piotr Gliński

Jeden z najmądrzejszych polskich socjologów w rozmowie z jedną z najlepszych polskich dziennikarek – to musiało poskutkować diagnozą polskiej sytuacji oraz receptą na polskie problemy, zarazem naukowo ścisłą i przedstawioną w sposób prosty i zrozumiały. Lektura obowiązkowa!

Rafał A. Ziemkiewicz  

źródło opisu: http://slowaimysli.pl/pozycja/iii-rp-kulisy-systemu/16
źródło okładki: http://slowaimysli.pl/files/products/16/0_m.jpg
show less
Format: papier
ISBN: 9788363566074
Publisher: Wydawnictwo Słowa i Myśli
Pages no: 358
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Joanna Lichocka
Books by Andrzej Zybertowicz
Share this Book
Need help?