logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Imperium Słońca - James Graham Ballard
Imperium Słońca
by: (author)
4.00 25
Szanghaj, rok 1941. Od czterech lat toczy się wojna japońsko-chińska. Dla żyjących w Dzielnicy Międzynarodowej cudzoziemców jej skutki są prawie nieodczuwalne. Jim Graham, jedenastoletni syn brytyjskiego dyplomaty bez przeszkód oddaje się swej pasji, jaką jest japońskie lotnictwo. Jego beztroskie... show more
Szanghaj, rok 1941. Od czterech lat toczy się wojna japońsko-chińska. Dla żyjących w Dzielnicy Międzynarodowej cudzoziemców jej skutki są prawie nieodczuwalne. Jim Graham, jedenastoletni syn brytyjskiego dyplomaty bez przeszkód oddaje się swej pasji, jaką jest japońskie lotnictwo. Jego beztroskie dzieciństwo kończy się w dniu ataku na Pearl Harbor. Oddzielony od rodziców trafia do obozu dla internowanych. Szybko przekonuje się, że aby przetrwać w ekstremalnych warunkach, będzie musiał zapomnieć o zasadach moralnych obowiązujących w normalnym świecie... Na podstawie książki powstał znakomity filmy Stevena Spielberga pod tym samym tytułem.
show less
Format: papier
ISBN: 9788371329715
Publisher: Książnica
Pages no: 295
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
SargentoGarcia
SargentoGarcia rated it
4.0 Imperium słońca
Bardzo dobrze napisana książka przedstawiająca losy chłopca który trafia do japońskiego obozu jenieckiego gdzie musi stawić czoło brutalnemu życiu w niewoli. Czytałem tą książkę wielokrotnie i pewnie jeszcze nie raz po nia sięgnę.
Other editions (2)
Books by James Graham Ballard
On shelves
Share this Book
Need help?