logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Inna Ukraina. Zakarpacie — tu się zaczyna i kończy Europa - Marek A. Koprowski
Inna Ukraina. Zakarpacie — tu się zaczyna i kończy Europa
by: (author)
Dzisiejszy obwód zakarpacki przez kilkaset lat wchodził w skład Królestwa Węgier. Do sowieckiej Ukrainy włączył go Józef Stalin w 1944 roku. Zamieszkuje go 35 narodowości, mających charakter autochtoniczny. Książka w formie reportażowo-publicystycznej pokazuje całe bogactwo regionu, jego bardzo... show more
Dzisiejszy obwód zakarpacki przez kilkaset lat wchodził w skład Królestwa Węgier. Do sowieckiej Ukrainy włączył go Józef Stalin w 1944 roku. Zamieszkuje go 35 narodowości, mających charakter autochtoniczny.

Książka w formie reportażowo-publicystycznej pokazuje całe bogactwo regionu, jego bardzo złożoną historię i kulturę. Pokazuje bezwzględny proces sowietyzacji Zakarpacia i prześladowania mniejszości narodowych; opisuje też losy zamieszkujących te tereny nacji w wolnej Ukrainie i ich zmagania z ukrainizacją.

Głównym przesłaniem książki jest teza, że aspirująca do Unii Europejskiej Ukraina znajdzie w niej godne miejsce, jeżeli nauczy się przestrzegać praw mniejszości narodowych i zacznie traktować je jako część swojego bogactwa, a nie zagrożenie.  

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&s=now&id=535
źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&s=now&id=535
show less
Format: papier
ISBN: 9788376744117
Publisher: Replika
Pages no: 228
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Marek A. Koprowski
On shelves
Share this Book
Need help?