logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Intymna teoria względności - Janusz Leon Wiśniewski
Intymna teoria względności
3.00 20
Zbiór opowiadań o najintymniejszych zakamarkach ludzkiej duszy, ukazujący zaskakujące powiązania między biologią czy chemią a reakcjami psychologicznymi, emocjonalnymi człowieka. Jak ważny jest dla małżeństwa jest tlenek azotu? Jakie są przyczyny uczucia lekkości, które ogarnia człowieka po... show more
Zbiór opowiadań o najintymniejszych zakamarkach ludzkiej duszy, ukazujący zaskakujące powiązania między biologią czy chemią a reakcjami psychologicznymi, emocjonalnymi człowieka. Jak ważny jest dla małżeństwa jest tlenek azotu? Jakie są przyczyny uczucia lekkości, które ogarnia człowieka po pierwszej spowiedzi? Jaki wpływ na limfocyt T4 może mieć miłość?

W "Intymnej teorii względności" Janusz L. Wiśniewski wyjaśnia te i inne zależności, łącząc w sposób nieco postmodernistyczny język literacki z kodem naukowym.
"Intymna teoria względności" to także opowieść o różnych rodzajach miłości i śmierci, nadziei i rozpaczy zainspirowana autentycznymi ludzkimi losami. Ukazuje portrety niespełnionych kochanków, bezradnych rodziców, niekochanych dzieci, samotnych ojców. Postęp technologiczny i naukowy w niczym nie zmienia ich dramatów.

Zawartość zbioru:

- O zachwycie nad słowem
- Układ odniesienia
- Czas połowicznego rozpadu
- Miłość w czasach odrazy
- Zanik jednoczesny
- Dzień Matki
- Trzy (inne) kolory
- Napięcie powierzchniowe
- Przestrzeń trójwymiarowa
- Vivat academia...
- Przewodnictwo szkła
- Chemia opłatka
- Zerowanie licznika
- Funkcja rozkładu cierpienia
- Efekt opóźnienia
- Zakłócenie teorii
- Interferencje pychy
- Epilog

[Wydawnictwo Literackie, 2005]  
show less
Format: papier
ISBN: 9788308040881
Publisher: Wydawnictwo Literackie
Pages no: 124
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
tsantsara
tsantsara rated it
3.0 Intymna teoria względności
Opowiadania "z życia" - gdybym je czytał w piśmie, pewnie wybijałyby się ponad jego poziom, w książce, mam wrażenie, już tak nie poruszają, choć są tematycznie powiązane a nawet poprzedzone wstępem (i zakończone epilogiem) zbierającym je, mimo wszystko, w całość. Czytane w periodyku z pewnością zwra...
Other editions (1)
On shelves
Share this Book
Need help?