logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Jerzy Kosiński - Jerome Charyn
Jerzy Kosiński
by: (author)
3.00 10
Napisana barwnym językiem, momentami absurdalna, chwilami brutalna i obsceniczna powieść o Jerzym Kosińskim – zaskakująca niczym sam autor Malowanego ptaka. Wciągająca i przyprawiająca o zawrót głowy podróż między Nowym Jorkiem i Florencją, Moskwą i Londynem. Wytworne przyjęcia w nowojorskich... show more
Napisana barwnym językiem, momentami absurdalna, chwilami brutalna i obsceniczna powieść o Jerzym Kosińskim – zaskakująca niczym sam autor Malowanego ptaka.
Wciągająca i przyprawiająca o zawrót głowy podróż między Nowym Jorkiem i Florencją, Moskwą i Londynem. Wytworne przyjęcia w nowojorskich wyższych sferach, których ulubieńcem był przez pewien czas „Jurek”, spotkania z angielską rodziną królewską, orgie w klubach SM, plan zdjęciowy filmu „Wystarczy być”, nocny Harlem, liche mieszkanko Kosińskiego na Manhattanie – to tylko niektóre z niezwykłych scenografii powieści. Szczególny los Kosińskiego to nie tylko europejskie salony. To także historia żydowskiego chłopca, który musi stracić tożsamość, aby przeżyć. Dlatego już na zawsze pozostanie wyobcowany – bez względu na środowisko i szerokość geograficzną.
Czy przedstawione w powieści czasy II wojny światowej to prawdziwa historia wojennych losów Kosińskiego? Co dokładnie wydarzyło się na polskiej prowincji podczas wojny? Podobnie jak prawdziwe oblicze pisarza, ukrywającego się pod maskami i kostiumami, jego polskie dzieciństwo pozostaje intrygującą tajemnicą.
Wartka akcja i fascynująca lektura nie tylko dla wielbicieli pisarza.  

źródło opisu: Czarna Owca, 2013
źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788375546453
Publisher: Czarna Owca
Pages no: 280
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Ludzka sokowirówka
Ludzka sokowirówka rated it
3.0 Jerzy Kosiński
Rzadko sięgam po biografie, lecz gdy to robię, mam w tym jasno określony cel. Gdy napotkałam na swojej drodze interesującą pozycję o Jerzym Kosińskim z wydawnictwa Czarna Owca, czułam, że muszę poznać w końcu tego autora. Wielokrotnie słyszałam o jego kontrowersyjnej postawie – chociażby na lekcjach...
Books by Jerome Charyn
On shelves
Share this Book
Need help?