logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Kałasznikow - C.J. Chivers, Łukasz Müller
Kałasznikow
by: (author) (translator)
4.50 10
Historia najpopularniejszej broni świata napisana przez laureata Nagrody Pulitzera. Absolutny fenomen wśród broni. Wynaleziony przez sowietów karabin, prosty, przez wielu uznawany nawet za toporny, był na tyle niepozorny, że w chwili jego narodzin nikt nie przypuszczał, jak wielką karierę zrobi.... show more
Historia najpopularniejszej broni świata napisana przez laureata Nagrody Pulitzera.

Absolutny fenomen wśród broni. Wynaleziony przez sowietów karabin, prosty, przez wielu uznawany nawet za toporny, był na tyle niepozorny, że w chwili jego narodzin nikt nie przypuszczał, jak wielką karierę zrobi. Szybko zyskał jednak status najtrwalszej, najbardziej niezawodnej broni, którą obsłużyć potrafiły nawet dzieci.

W okresie zimnej wojny to od niego straciło życie najwięcej ludzi. Był stosowany na wszystkich kontynentach, trafił do obiegu w niemal każdej potyczce zbrojnej po 1946 roku. To z niego strzelali sowieccy żołnierze walczący niegdyś w Afganistanie, serbscy żołnierze w momencie rozpadu Jugosławii, a także prorosyjscy separatyści w Doniecku w 2014 roku. Kałasznikow znalazł się na fladze Hezbollahu, „wystąpił” w niezliczonej ilości filmów i gier komputerowych, a Goran Bregovič skomponował o nim jeden ze swoich przebojów.

Kałasznikow to nie tylko historia legendarnego karabinu.
Wybitna książka C.J. Chiversa to przede wszystkim wyjątkowa opowieść o bohaterach i zbrodniarzach, ludziach odpowiedzialnych za sukces AK-47.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788324026678
Publisher: Znak
Pages no: 575
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Rick's Cafe
Rick's Cafe rated it
4.5 Kałasznikow - karabin lepszy niż inne?
Był sobie raz pewien sierżant Armii Czerwonej - niezbyt lotny, ale dość ambitny - któremu poszczęściło się w taki sposób, że jego nazwisko nosi najsłynniejszy karabin szturmowy jaki kiedykolwiek zaprojektowano i wyprodukowano. Ten dwukrotny Bohater Pracy Socjalistycznej, który dochrapał się stopnia ...
Books by C.J. Chivers
Books by Łukasz Müller
On shelves
Share this Book
Need help?