logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Kantyczka dla Leibowitza - Walter Michael Miller
Kantyczka dla Leibowitza
by: (author)
4.50 10
Postapokaliptyczna powieść autorstwa Waltera M. Millera z roku 1959. Była to jedyna powieść Millera wydana za jego życia. Powieść została w 1961 roku nagrodzona prestiżową nagrodą Hugo dla najlepszej powieści s-f. Powieść jest zaliczana do wybitnej klasyki gatunku, okazała się także wielkim... show more
Postapokaliptyczna powieść autorstwa Waltera M. Millera z roku 1959. Była to jedyna powieść Millera wydana za jego życia. Powieść została w 1961 roku nagrodzona prestiżową nagrodą Hugo dla najlepszej powieści s-f.
Powieść jest zaliczana do wybitnej klasyki gatunku, okazała się także wielkim sukcesem komercyjnym (kilka milionów sprzedanych egzemplarzy).
Kontynuacją Kantyka... jest Święty Leibowitz i Dzikokonna (ang. Saint Leibowitz and the Wild Horse Woman), powieść dokończona dopiero po śmierci Millera przez Terry'ego Bissona i wydana w 2000.
W Polsce powieść ukazała się po raz pierwszy w 1991 roku pod tytułem Kantyczka dla Leibowitza w dwu tłumaczeniach, autorstwa Adama Szymanowskiego i Juliusza Garzteckiego.
show less
Format: papier
ISBN: 8385100210
Publisher: CIA-Books - SVARO ; Pax
Pages no: 365
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
malli
malli rated it
3.5 Kantyk dla Leibowitza
Książka może trochę nużyć. Akcja rozwija się bardzo powoli. Ale pomysł na świat po "pierwszej" atomowej apokalipsie wspaniały. Poza tym przesłanie i generalnie bardzo dobre, trzymające w napięciu i smutne zakończenie. Niektórzy mawiają, że historia to nauczycielka życia, po lekturze mogę dodać, że d...
Other editions (3)
Books by Walter Michael Miller
On shelves
Share this Book
Need help?