logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Kiwony - Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Kiwony
Bohater powieści to zdolny i ambitny młodzieniec, niedoszły filozof i początkujący literat, którego dewizą życiową jest motto: „trzeba zawsze w życiu stosować się do tego, co jest przyjęte i uznawane przez szanowanych poważnych i spokojnych ludzi”. Autor opisuje jego powikłane losy w... show more
Bohater powieści to zdolny i ambitny młodzieniec, niedoszły filozof i początkujący literat, którego dewizą życiową jest motto: „trzeba zawsze w życiu stosować się do tego, co jest przyjęte i uznawane przez szanowanych poważnych i spokojnych ludzi”. Autor opisuje jego powikłane losy w międzywojennej Polsce w fascynującym otoczeniu podejrzanych „geszeftów”, nerwowego życia redakcyjnego, „pyskówek” urządzanych przez dziennikarzy, salonów stołecznej inteligencji i zamożnej burżuazji.
Sylwetki zdesperowanych panien na wydaniu i rozpustnych pseudointelektualistek a przede wszystkim „kiwonowatość” czyli lizusostwo przedstawicieli ówczesnych elit, ludzi pozbawionych inicjatywy i bezwolnie poddających się biegowi wydarzeń, to typowe zjawiska tamtej epoki. Czy tylko tamtej?  

źródło opisu: Wydawnictwo Rytm, 2011
źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=490
show less
Format: papier
ISBN: 9788373994591
Publisher: Rytm
Pages no: 320
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (2)
Books by Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Share this Book
Need help?