logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Klan czerwonego sorga - Mo Yan
Klan czerwonego sorga
by: (author)
3.50 10
Obejmująca trzy pokolenia opowieść o miłości, śmierci, odwadze i rodzinie. Przedstawiona w serii migawek i retrospekcji, odmalowujących wydarzenia nieludzko okrutnego czasu w chińskiej historii, zapoczątkowanego w latach trzydziestych oporem Chińczyków wobec inwazji Japonii. Cztery rozdziały... show more
Obejmująca trzy pokolenia opowieść o miłości, śmierci, odwadze i rodzinie.

Przedstawiona w serii migawek i retrospekcji, odmalowujących wydarzenia nieludzko okrutnego czasu w chińskiej historii, zapoczątkowanego w latach trzydziestych oporem Chińczyków wobec inwazji Japonii. Cztery rozdziały przedstawiające jak w kalejdoskopie wizję czterdziestu lat historii na tle krajobrazu chińskiej wsi, widzianej oczami jej ubogiego mieszkańca.

Klan czerwonego sorga stał się inspiracją dla nominowanego do Oscara filmu w reżyserii Zhang Yimou. Klan czerwonego sorga (Hong gaoliang jiazu) został uznany przez chińskich czytelników za najlepszą powieść roku 1986. Zhang Yimou nakręcił na jej podstawie film, który w 1988 roku na festiwalu w Berlinie nagrodzono Złotym Niedźwiedziem.  

źródło opisu: Wyd. W.A.B., 2013
źródło okładki: wab.com.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788377479766
Publisher: W.A.B.
Pages no: 528
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Czytane
Czytane rated it
3.5 Klan czerwonego sorga
Trudna książka, czyta się ja powoli, a obszerne opisy wszystkiego dają się w kość. Można jednak przywyknąć, a wtedy czytelnikowi ukazuje się piękny, okrutny i skomplikowany świat wielopokoleniowej rodziny. Przeczytać warto.
Other editions (1)
Books by Mo Yan
On shelves
Share this Book
Need help?