logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Komunikacja Jezykowa W Internecie - Jan Grzenia
Komunikacja Jezykowa W Internecie
by: (author)
5.00 10
Opracowanie dotyczące funkcjonowania języka w sieci, z odniesieniem do innych mediów: telefonu, radia i telewizji. Książka omawia związki języka z technologią, typ komunikacji elektronicznej oraz najistotniejsze cechy języka internetowego: słownictwo, pisownię, strukturę zdań i gatunku tekstu. ... show more
Opracowanie dotyczące funkcjonowania języka w sieci, z odniesieniem do innych mediów: telefonu, radia i telewizji. Książka omawia związki języka z technologią, typ komunikacji elektronicznej oraz najistotniejsze cechy języka internetowego: słownictwo, pisownię, strukturę zdań i gatunku tekstu.

Pozycja przeznaczona dla studentów polonistyki, dziennikarstwa, socjologii, pedagogiki, marketingu oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z nowymi technologiami.

"Analizy komunikacji z użyciem komputera często są przepełnione szczegółami technicznymi. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, iż nadmierne skoncentrowanie się na kwestiach tego rodzaju może wieść w ślepą uliczkę, i to z dwu powodów. Po pierwsze: same objaśnienia techniczne niewiele wnoszą do zrozumienia nowego narzędzia komunikacji, a po drugie: rozwój technologii jest tak gwałtowny, że wszelkie techniczne objaśnienia szybko tracą aktualność, i to nierzadko w ciągu kilku lat."

(Fragment książki)
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788301148676 (8301148675)
Publisher: Wydawn. Nauk. Pwn
Pages no: 214
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Paskwalina
Paskwalina rated it
5.0 Komunikacja językowa w Internecie
Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś badający polszczyznę internetową nie znał tej książki na pamieć.
Books by Jan Grzenia
On shelves
Share this Book
Need help?