logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Kosowo: Konflikt i interwencja - Konrad Pawłowski
Kosowo: Konflikt i interwencja
by: (author)
Przedmiotem pracy pozostaje dogłębna i wielopłaszczyznowa analiza konfliktu serbsko-albańskiego oraz działań Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego skierowanych przeciw Federacyjnej Republice Jugosławii i wiążących się z początkowo niemilitarną, a następnie militarną odpowiedzią na toczący... show more
Przedmiotem pracy pozostaje dogłębna i wielopłaszczyznowa analiza konfliktu serbsko-albańskiego oraz działań Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego skierowanych przeciw Federacyjnej Republice Jugosławii i wiążących się z początkowo niemilitarną, a następnie militarną odpowiedzią na toczący się w Kosowie w latach 90. XX w. konfikt etniczny.

Autor stawia sobie za cel ukazanie całokształtu historycznych i polityczno-prawnych uwarunkowań konfliktu serbsko-albańskiego, jego dynamiki oraz przyczyn i przebiegu interwencji NATO. Analizie poddane zostały dalekosiężne skutki konfliktu i interwencji posiadające wymiar wewnątrzpaństwowy i międzynarodowy.

Istotna część rozważań poświęcona jest próbie uchwycenia samego zjawiska konfliktu i interwencji w stosunkach międzynarodowych oraz ich wymiaru prawnomiędzynarodowego. Uwzględniona zostaje także problematyka interwencji humanitarnej, będącej obecnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych i dyskusyjnych zagadnień stosunków międzynarodowych i prawa międzynarodowego.  

źródło opisu: Wydawnictwo UMCS, 2008
źródło okładki: http://www.wydawnictwo.umcs.lublin.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788322727935
Publisher: Wydawnictwo UMCS
Pages no: 258
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Konrad Pawłowski
On shelves
Share this Book
Need help?