logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Królestwo dziewczynki - Iwona Chmielewska
Królestwo dziewczynki
by: (author)
5.00 10
Pełna baśniowych motywów opowieść o dojrzewaniu i budzącej się kobiecości, którą inicjuje ważny moment w życiu każdej dziewczynki – pierwsza miesiączka. Długo wyczekiwana autorska książka Iwony Chmielewskiej, pierwotnie wydana w Korei. Wpisana na listę 100 najpiękniejszych książek świata w 4.... show more
Pełna baśniowych motywów opowieść o dojrzewaniu i budzącej się kobiecości, którą inicjuje ważny moment w życiu każdej dziewczynki – pierwsza miesiączka.

Długo wyczekiwana autorska książka Iwony Chmielewskiej, pierwotnie wydana w Korei. Wpisana na listę 100 najpiękniejszych książek świata w 4. edycji konkursu CJ Picture Book Award 2011. Wydanie specjalne (grzbiet oprawiony w materiał, złocone brzegi, papier Sora Matt).

"Mój dom jest pełen książek Iwony Chmielewskiej. W niektórych z nich polski tekst jest ręcznie dopisany przez autorkę ołówkiem na zagranicznym – koreańskim zazwyczaj – wydaniu. Spokojnym, w prawo pochylonym pismem. W „Królestwie dziewczynki” tych podpisów nie ma. Polski tekst dostałam na oddzielnej kartce, którą zgubiłam zaraz po tym, gdy pierwszy raz przeczytałam go moim dzieciom. Ale i tak od pierwszego czytania ta książka jest ukochaną książką mojego pięcioletniego syna. Przegląda ją często, potem patrzy na mnie i na swoją siostrę, potem znowu do książki, potem na mnie i na swoją siostrę, a potem mówi, że kobiety są po prostu czarodziejskie. Jesteśmy czarodziejskie, potwierdzam. Ale niektóre, jak Iwona, są też czarodziejkami. Cieszę się, że są książki, które pozwalają nam o tej podwójnej magii kobiecości pamiętać". (Justyna Bargielska)  

źródło opisu: http://entliczek.eu/index.php?page=shop.product_de...(?)
źródło okładki: http://entliczek.eu/index.php?page=shop.product_de...»
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788363156107
Publisher: Wydawnictwo Entliczek
Pages no: 44
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Abdita
Abdita rated it
5.0 Królestwo dziewczynki
Nie mam pojęcie, jak odbierają tę książkę dziewczynki. Ile z niej mogą nie tyle zrozumieć co raczej przeczuć. Może więcej niż by mi się wydawało. Ale na pewno jest to doskonała rzecz dla dużych już dziewczynek, kobiet, ze skłonnością do spokojnego namysłu. Piękna rzecz.
Books by Iwona Chmielewska
On shelves
Share this Book
Need help?