logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Lepperiada - Marcin Kącki
Lepperiada
by: (author)
4.00 10
Znany i wielokrotnie nagradzany dziennikarz śledczy bierze na warsztat jedno z najbardziej kuriozalnych ugrupowań na polskiej scenie politycznej — Samoobronę. Marcin Kącki, opisując działalność partii Andrzeja Leppera, wychodzi daleko poza dokumentalny zapis wydarzeń i afer. Bezlitośnie odsłania... show more
Znany i wielokrotnie nagradzany dziennikarz śledczy bierze na warsztat jedno z najbardziej kuriozalnych ugrupowań na polskiej scenie politycznej — Samoobronę. Marcin Kącki, opisując działalność partii Andrzeja Leppera, wychodzi daleko poza dokumentalny zapis wydarzeń i afer. Bezlitośnie odsłania kulisy zdobywania i umacniania władzy, a jego przenikliwość i pozornie beznamiętny ton sprawiają, że już sama myśl o uniwersalności opisywanych mechanizmów budzi grozę. O śledztwie Kąckiego trudno czytać z zimną krwią, lektura Lepperiady każe czujnie patrzeć na ręce obecnym i przyszłym politykom, zmusza do czytania między wierszami doniesień prasowych i krytycznego traktowania przecieków dziennikarskich.
show less
Format: ebook
ASIN: 35417
Publisher: Czarne Wydawnictwo
Pages no: 208
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Caro lost in books
Caro lost in books rated it
4.0 Lepperiada
Reportaże z wydawnictwa "Czarne" mogłabym czytać "w ciemno". Jeszcze nigdy się nie zawiodłam i tak było i tym razem. Książka do bólu przedstawia fakty z funkcjonowania Samooborny, jednak autor nie próbuje oceniać jaj członków lecz sumiennie pokazuje zbierany latami materiał o dziejach partii.
On shelves
Share this Book
Need help?