logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Maczużnik - Daniel Gutowski, Michał Rzecznik
Maczużnik
by: (author) (author)
"Maczużnik" posługuje się konwencją thrillera, by opowiedzieć o ludziach zamkniętych w umownej scenerii (po)pegeerowskiej wsi i ciasnego M-3. Niczym się nie wyróżniające życie głównych bohaterów – pary małżeńskiej i żyjącej z nimi matki żony – okazuje się prawdziwym folie à trois: dzielonym przez... show more
"Maczużnik" posługuje się konwencją thrillera, by opowiedzieć o ludziach zamkniętych w umownej scenerii (po)pegeerowskiej wsi i ciasnego M-3. Niczym się nie wyróżniające życie głównych bohaterów – pary małżeńskiej i żyjącej z nimi matki żony – okazuje się prawdziwym folie à trois: dzielonym przez wszystkich członków rodziny paranoicznym opracowaniem piekła dusznej codzienności. Opowieść o niszczącej sile więzów rodzinnych i sąsiedzkich, o opresyjnych normach kształtowanych przez małe społeczności oraz próbach ich przekraczania, które muszą prowadzić do szaleństwa.
"Maczużnik" przywołuje realia przełomowego polskiego dwudziestolecia (od końca lat siedemdziesiątych po lata dziewięćdziesiąte XX wieku) i przejmuje nie tylko scenografię tej epoki, ale i rozwiązania narracyjne charakterystyczne zarówno dla polskiego, jak i światowego kina tamtego czasu.  

źródło opisu: http://picturebook.pl/pl/p/Maczuznik%2C-Daniel-Gut...(?)
źródło okładki: http://picturebook.pl/pl/p/Maczuznik%2C-Daniel-Gut...»
show less
Format: papier
ISBN: 9788363892120
Publisher: Centrala - Mądre komiksy
Pages no: 72
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Daniel Gutowski
Books by Michał Rzecznik
Share this Book
Need help?