logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Mama Gęś - Adam Pękalski, Małgorzata Strzałkowska
Mama Gęś
by: (author) (illustrator)
4.50 5
Po raz pierwszy ponad trzydzieści wierszyków z nieprzebranej skarbnicy Mamy Gęsi (Mother Goose) trafia do polskich dzieci w wersji spolszczonej. Wyboru utworów i ich literackiego przekładu dokonała znakomita poetka Małgorzata Strzałkowska. Te popularne w krajach angielskojęzycznych rymowanki... show more

Po raz pierwszy ponad trzydzieści wierszyków z nieprzebranej skarbnicy Mamy Gęsi (Mother Goose) trafia do polskich dzieci w wersji spolszczonej.

Wyboru utworów i ich literackiego przekładu dokonała znakomita poetka Małgorzata Strzałkowska. Te popularne w krajach angielskojęzycznych rymowanki (np. Baa, Baa, Black Sheep, Pussy Cat, Pussy Cat, Little Miss Muffet, Little Jack Horner czy Humpty Dumpty) powstały na przestrzeni kilku stuleci i często, czego większość z czytelników nawet nie podejrzewa, łączą się z nimi niezwykłe miejsca i tajemnicze, dawno zapomniane historie. Dotarcie do nich wymagało od Autorki niekiedy iście detektywistycznej pracy, której efekty zadziwią nie tylko najmłodszych.

Warto mieć tę książkę także ze względu na pyszne, pełne angielskiego humoru ilustracje Adama Pękalskiego.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788365479365
Publisher: Bajka
Pages no: 80
Edition language: Polski
Category:
Childrens
Bookstores:
Books by Małgorzata Strzałkowska
Books by Adam Pękalski
On shelves
Share this Book
Need help?