logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Mistrz i Małgorzata - Andrzej Drawicz, Michaił Bułhakow
Mistrz i Małgorzata
by: (author) (translator)
4.50 10
Mistrz i Małgorzata – jak wiele genialnych utworów – wymyka się jednoznacznemu opisowi, prowokując mnogość interpretacji. Ta powieść szkatułkowa, z mnóstwem odniesień do literatury światowej, wciąż zadziwia bogactwem tematyki. Znaleźć w niej można rozważania na temat kondycji sztuki, echa... show more
Mistrz i Małgorzata – jak wiele genialnych utworów – wymyka się jednoznacznemu opisowi, prowokując mnogość interpretacji. Ta powieść szkatułkowa, z mnóstwem odniesień do literatury światowej, wciąż zadziwia bogactwem tematyki. Znaleźć w niej można rozważania na temat kondycji sztuki, echa nieustannego konfliktu twórcy z otoczeniem, klasyczny filozoficzny motyw walki dobra ze złem, ale również ciętą satyrę oraz ironiczne aluzje do ocierającej się wielokrotnie o absurd radzieckiej rzeczywistości lat trzydziestych. A także – rzecz jasna – cudowny wątek miłosny tytułowych Mistrza i Małgorzaty, który dla wielu czytelników jest jedną z największych zalet tej książki.
REBIS wydaje tę książkę w mistrzowskim przekładzie Andrzeja Drawicza.
 
Michaił Bułhakow (1891–1940) to wybitny rosyjski prozaik i dramaturg. Z wykształcenia lekarz, po kilku latach rzucił praktykę i poświęcił się literaturze. Współpracował z wieloma pismami, ale znane są głównie jego opowiadania i powieści (Notatki na mankietach, Fatalne jaja, Psie serce, Biała Gwardia) oraz dramaty (Dni Turbinów, Ucieczka, Ostatnie dni, Zmowa świętoszków). Ukoronowaniem twórczości Bułhakowa jest powstała w latach 1928–1940, zaliczona już do światowej klasyki powieść Mistrz i Małgorzata.
 
show less
Format: ebook
ISBN: 9788378180449
Publisher: Rebis
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Michaił Bułhakow
Books by Andrzej Drawicz
On shelves
Share this Book
Need help?