logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Mitologia: wierzenia i podania Greków i Rzymian - Jan Parandowski
Mitologia: wierzenia i podania Greków i Rzymian
by: (author)
3.65 65
Format: paperback
ISBN: 8320706572
Publisher: Iskry
Pages no: 260
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
ksiazkowa-fantazja
ksiazkowa-fantazja rated it
4.0 Mitologia
Od lat szkolnych po czasy współczesne cenię sobie "Mitologię". To chyba jedyna lektura jaka przeczytałam z przyjemnością. Mimo upływu lat i zmieniających się trendów, lektura ta jest nadal utrzymywana w kanionie lektur szkolnych. To chyba o czymś świadczy?:) Bardzo chętnie będę do niej powracać.
Światy z półki
Światy z półki rated it
4.0 Mitologia
Kiedyś zafascynowana byłam tymi wszystkimi mitami, więc sięgnęłam po ten zbiór. Książka doskonała, tekst zrozumiały i oczywisty. Polecam.
PijanaPoMalinach
PijanaPoMalinach rated it
5.0 Mitologia
Wiara towarzyszyła nam od zarania dziejów. Już w prehistorii ludzie oddawali cześć słońcu czy błyskawicom. My mieliśmy swojego Świętowida czy Kupałę, a co działo się z oświeconą Grecją i Rzymem to już inna historia. Historia, do której możemy się przybliżyć min. dzięki pisarstwu Jana Parandowskiego....
Książkowo czyta
Książkowo czyta rated it
2.5 Mitologia
Jak sama nazwa wskazuje jest to zbiór mitów. Napisany jednak bardzo przystępnym językiem. Sposób w jaki Parandowski wszystko opisał jest niezwykle interesujący i pociąga do wielokrotnego sięgania po tę pozycję.
Danway's Books
Danway's Books rated it
4.5 Mitologia
Ta lektura była jedną z moich ulubionych na początku liceum, a szczególnie część poświęcona mitologii greckiej... Uwielbiałem ją czytać i to wielokrotnie... W tym zbiorze mitów można przeczytać o bogach, ludziach, bohaterach oraz częstych ich tragicznych losach oraz wyborach... Najbardziej do gustu ...
Other editions (7)
Books by Jan Parandowski
On shelves
Share this Book
Need help?