logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Mniej znaczy więcej. Perły polskiej architektury modernistycznej - Beata Pomykalska, Paweł Pomykalski
Mniej znaczy więcej. Perły polskiej architektury modernistycznej
by: (author) (author)
3.50 5
Album Beaty i Pawła Pomykalskich prezentuje prawie sto najwybitniejszych budynków polskiej architektury przedwojennego modernizmu. Okres dwudziestolecia międzywojennego to nie tylko czas kształtowania się nowej państwowości, ale również nowego wyglądu polskich miast. Zgodnie z ogólnoeuropejskimi... show more
Album Beaty i Pawła Pomykalskich prezentuje prawie sto najwybitniejszych budynków polskiej architektury przedwojennego modernizmu. Okres dwudziestolecia międzywojennego to nie tylko czas kształtowania się nowej państwowości, ale również nowego wyglądu polskich miast. Zgodnie z ogólnoeuropejskimi trendami budownictwo miały cechować funkcjonalność, prostota i elegancja.

Do dzisiaj zachwycają nas takie obiekty, jak Tor Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu, Śląski Drapacz Chmur w Katowicach, Dom Marynarza w Gdyni, Pensjonat „Wiktor” w Żegiestowie czy Oficerski Yacht Klubu w Augustowie. Zasady stylu modernistycznego okazały się ponadczasowe i coraz częściej inspirują współczesnych architektów.

W albumie przedstawiono architekturę gmachów użyteczności publicznej, budownictwo mieszkaniowe oraz najpiękniejsze obiekty tworzące kurorty i uzdrowiska.  
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788377291177
Publisher: Dom Wydawniczy Księży Młyn
Pages no: 164
Edition language: Polski
Category:
Architecture
Bookstores:
Books by Beata Pomykalska
Books by Paweł Pomykalski
On shelves
Share this Book
Need help?